Мистецтво розмови

Мистецтву вести бесіду в суспільстві безсумнівно можна навчитися, для цього треба лише виробляти в собі необхідні навички, подібно до того, як оволодівали ораторським мистецтвом античні оратори. Це зовсім не означає, що зустрічі з друзями повинні перетворюватися на змагання в ораторському мистецтві. 
Займатися розмовою, говорити, тільки для того, щоб сказати що-небудь у суспільстві, яке до всіх осіб до всіх обставин відноситься поверхово, яке жартома, з легким серцем, буде говорити про все рішуче - це таке мистецтво, перед яким пасують вчена людина, обдарована талантами. Не кожному дана здатність з легкістю вести розумні промови.
У мистецтві розмови потрібно вправлятися, не впадаючи в балакучість, потрібно вміти орієнтуватися в темах розмови, треба пристосовуватися до людини, тільки після довгого досвіду можна бачити свій успіх в цьому. 
Перш за все у розмові потрібно уникати галасливого "Я". Входити в інтереси інших приховувати власну особистість - це особлива гідність кожної розмови. Хороший тон вимагає, щоб ми уникали таких розмов, неприємні співрозмовника або приводять його в смуток. 
Щоб сподобатися суспільству, слід вибирати такі теми розмови, вашому співрозмовнику ближче його більше цікавлять. До неприємних членів суспільства належать особи, мають звичку бути всім незадоволеними, у всьому знаходити погану сторону. Однак, дійсно добре вихована людина, що досвід спілкування такту, завжди скромний у своїх вимогах, а на осуд незаносчів благодушним. 
Якщо суспільство вам не знайоме, то з чужими людьми не варто починати розмову про присутніх, а краще спостерігати орієнтуватися у взаєминах собою. 
Слово - сила, яка може обернутися проти вас самих. Перш засудити ближнього свого, треба подумати про це. Не будьте заздрісні. Не завидуйте відкрито, тому що власне становище ваше цього аніскільки не покращиться. 
Говорити з ким-небудь на незнайомому решті суспільства мовою дуже непристойно. 
Кожне слово в розмові повинно бути чітко ясно співрозмовнику.  Якщо співрозмовник повинен переривати вас з проханням повторити будь-яке слово, то скоро може втратити інтерес до спілкування з вами. При цьому мова повинна бути не надто гучно, інакше тим самим ви можете поставити себе в незручне становище. Слід проявити люб'язність делікатність у тому випадку, якщо у вашу розмову втрутився третій опонент, а тема розмови суто особиста. 
У суспільстві говорять про все, але не заглиблюються в питання, не розбирають який-небудь предмет всебічно, а міркують коротко, але не поверхово. 
Ніколи не слід показувати виду, що розмова вам нудна чи вас втомлює або що ви б хотіли розмовляти з іншими, не потрібно дивитися в інший час розмови крутити в руках те, що потрапить в руки, дивитися на годинник. 
У розмові не варто звеличувати перебільшувати свою діяльність, свої дослідження, свої володіння, хвалитися своїм колом знайомств або згадувати якого-небудь відомого людини - такі фрази дають оповідачеві право на отримання свідоцтва про убогість його розуму. 
все-таки треба сказати, що суспільству ніщо так не подобається, як хороша тема розмови. 
Щоб, спілкуючись з незнайомими людьми, відчувати себе легко невимушено, щоб без зусиль зав'язати розмову вільно вести (а не просто піддакувати), необхідна певна підготовка. При цьому треба пам'ятати, що в будь-якому суспільстві ваша поведінка бути природним. Афектація удавання - вороги всякої захоплюючої бесіди. 
Коло обговорюваних проблем може бути широким, але все-таки краще вести розмову на теми, де ви відчуваєте себе впевнено, де ви "дома". Чи не стомлюйте співрозмовників своїми скаргами на здоров'я або міркуваннями про погоду. 
Для того щоб розмова вийшов дійсно цікавим, змістовним привернув увагу, треба закликати на допомогу всю вашу винахідливість почуття гумору. 
Про що розмовляти з людиною малознайомою, коли взаємне мовчання стає незручним? Ви правильно здогадалися - про погоду. Це тема, що цікавить кожного, безпечна, безконфліктна. Нецікаво? Це правда. Але зовсім не обов'язково відразу починати розмову про щось серйозне. 
Часом це може видатися претензійним. 


У такій розмові краще не стосуватися проблем особистого характеру, не схиляти до цього партнера, не розповідати довірливо про себе. Коли тема погоди буде вичерпана, можна поговорити, наприклад, про телебачення, газетні новини, спорт. Врешті-решт, обов'язково знайдеться питання, здатний захопити обох співрозмовників. 
В умовах домашнього прийому таку тему підказують господарі. Не слід піддаватися якщо настане хвилина, коли раптом замовкнуть. Це цілком природно. У такий момент можна почастувати один одного сигаретою, тістечком. Розмова відновиться. 
Дискусія - це мистецтво. включаючи в неї, потрібно відразу ж постаратися уточнити, однакові чи уявлення у дискутуючи про тих чи інших загальновідомих поняттях, що стали предметами обговорення. Відстоювати свою позицію можна тільки за допомогою об'єктивних фактів, яких не знав, чи забув співрозмовник. Не вживати аргументів типу "ти тугодум", "егоїст", "цинік".

Це тільки епітети, швидше за все самі по собі - Аргументом не може бути підвищений або іронічний тон. У будь-якій дискусії варто уникати узагальнень. Дискусія навіть на саму гостру тему не перетвориться на сварку, якщо співрозмовники будуть тільки захищати свою точку зору, а не критично оцінювати позицію противника.
Зауваження: "Як примітивно ти говориш!" - 

Може стати початком сварки. 

У дружній дискусії немає місця, наприклад, таким виразами: "Неправда!",
"Що?!",
"Вас важко зрозуміти".


Адже можна те ж саме сказати по-іншому: 

- А мені здається, що ... 

- Вибачте, я не почув ... 

- Я не зовсім вас зрозумів ... 


Вихована людина рідко розповідає в суспільстві про свої особисті справи, відносини на роботі, своїх дітей, нездужання, турботах, звички, смаки. Без особливої потреби не поділиться тим, що робив зранку. 
Культурна людина мало говорить про справи своїх ближніх. Іншими словами, не бреше.  Якщо нам нав'язують подібну тему, краще відповідати: "Вважаю, що нас це не стосується". Якщо брешуть про нас, не слід зовсім звертати на це увагу. Пояснення, спростування, особливо "про всяк випадок", ніколи себе не виправдовують. Адже часто буває, що ви доводите свою правоту людині, яка до цього часу зовсім не чула про вас нічого поганого. Однак сказане вами ж мимоволі насторожує, може скластися думка, що за слухом щось криється. Плітка, як тільки нею нехтують, гине природною смертю. 
Нерідко співрозмовників займає обговорення зовнішнього вигляду знайомих. розмови теж не можуть нас прикрасити.  Не розказуйте в суспільстві сенсаційні, але не достовірні новини. 
У невеликій компанії не варто починати розмову про те, що може залишитися незрозумілим хоча б одному присутніх. Це неважливо. Неввічливо також говорити в суспільстві натяками, зрозумілими лише частини присутніх. 
Якщо товариство менше семи осіб, необхідно заохочувати спільну розмову, а не окремі бесіди. Не говоріть іноземною мовою у присутності людей, нею не володіють.  В даний час важко розділити теми розмов на "чоловічі" "жіночі". Але може статися, що пані хочуть поговорити про моду, а чоловіки - про нову марку машини. Тоді варто розділитися. 
Рішуче не рекомендується розповідати про сни та передчуття, віддаватися тривалим спогадами про минуле, вимовляти в суспільстві довгі монологи. 
Особливо примушують нудьгувати присутніх людей виступають з одним тим же репертуаром анекдотів "кумедних випадків". 
Некрасиво перебивати, коли хтось говорить, особливо якщо це людина похилого віку. Не слід підказувати слова оповідачеві, закінчувати за нього фразу тим більше вголос виправляти стилістичні помилки. Чужим дітям можна зробити зауваження, однак не в присутності батьків. Чи не виправляйте чиє-небудь неправильно вимовлене іноземне слово.  Взагалі дорослим людям постарайтеся не робити ніяких зауважень. Молодь собою може собі це дозволити, але тільки в дружній формі, м'яко, ніби іншим. Можна сказати: "Кажуть, що непристойно дути на гарячий чай" або: "Мені подобається ця людина, ніколи нікого не відправляє до біса". 
У суспільстві не слід випитувати у партнера подробиці його хвороби, якщо мигцем зауважив, що погано себе почуває або що лежав у лікарні. Можна ввічливо вставити: "Так, це малоприємно". Якщо партнер захоче, розповість сам, що його турбує. Якщо ваш знайомий каже: "Дружина хворіє", не запитуйте: "Що з нею?" Краще запитати: "Що-небудь серйозне?"  З жінками, фарбують волосся, щоб приховати сивину, краще не обговорювати цю тему. Можна привітати з новим гарним відтінком волосся молоду жінку. Небезпечною темою вік. У суспільстві людей похилого віку, говорячи про когось іншого, не кажіть "Він вже старий" або "Ну, в цьому Взагалі цікавитися віком іншого не слід. Якщо говорять: "Ви вже немолоді" ж так трапляється), вона справедливо може відповісти: "Зате добре вихована"!  Не допитуйтесь, хто скільки заробляє. Великою безтактністю побажання вийти заміж після 25 років. Така неделікатність зустрічається навіть у відносно найближчих людей, в Некрасиво випитувати у знайомої, чому вона не вийшла заміж, дивуватися цьому, взагалі робити на цю тему б то не було натяки. 
кщо хто-небудь посилається на зайнятість, йде раніше або відмовляється зустрічі, не вимагайте детальних пояснень. Якщо вам називають причину, не беріться переконувати, що вона не так важлива, не давайте порад, як подолати, тим більше не показуйте всім своїм виглядом, що приймаєте названий довід за відмовку. Навіть якщо це так, краще здатися простодушним. 
Не питайте професійної поради в лікаря або юриста, якого випадково зустріли в гостях, на вулиці або в транспорті.  Некрасиво публічно займатися самобичуванням, постійно скаржитися на невдачі, на великий або криві ноги. Може бути, ваш співрозмовник ніколи цього не помічав.  Рідко привертає до себе симпатії людей, що оповідає в суспільстві про свої успіхи, високі якості, талантах. 
У компанії чоловік може мабуть, навіть зобов'язаний говорити жінкам люб'язності, але при цьому потрібно бути коректним ненав'язливим. Потік ніякових люб'язностей краще зупинити якомога раніше тихіше. "Вибачте, я не розташована до жартів", "Ви повторяетесь", "Чи не краще додивитися передачу" - приблизно так найкраще відповісти в подібних випадках. Говорити треба спокійно, неголосно, але досить категорично, не вдаючись у дискусію. На комплімент відповідаємо коротким "дякую". Зазвичай той, хто дуже намагається триматися вільно, здаватися дотепним займати загальну увагу, частіше за все схильний до всіляких "ляпів". Цим людям особливо варто пам'ятати, що абсолютно неприпустимі жарти з приводу чужого прізвища, комплекції, лисини, росту, національності, місця проживання, кольору волосся, освіти, серйозної автомобільної крім того, взагалі будь-який жарт, повторений четвертий раз, перетворюється на катастрофу. 
Як реагувати на недоречний анекдот або нетактовність? Ніщо в таких випадках не краще, хвилина загального мовчання, що запанував після невдалого висловлення. Потім кому-небудь варто почати розмову на іншу тему. Якщо "дотепник" без кінця повторює або розповідає анекдоти, приводять слухачів в замішання, господареві варто його зупинити: "Здається, ти сьогодні не в ударі". 
Анекдотами не слід сипати, не даючи слухачам схаменутися. Краще всього згадати анекдот до місця. Завжди заважає повною мірою оцінити дотепний анекдот вибух недоречного веселощів в устах самого оповідача. 
Не рекомендується зловживати в суспільстві колкостями. Невдалий розумник, який намагається з допомогою блиснути на шкоду обраних для мети "жертв", зазвичай справляє гнітюче враження. Підкреслюю, що шпильки часто виглядають наївно швидше фіксують загальну увагу на слабкості самого "дотепника". 
Корисно вчитися не тільки говорити, а й слухати. А це не значить просто мовчати. Не можна дивитися на співрозмовника "порожніми очима", в яких відображаються власні турботи. У той час, коли хто-небудь говорить з вами, негарно ритися в сумці, обнишпорювати власні кишені, поглядати на телевізор, в дзеркало. Слід дивитися на співрозмовника зацікавлено час часу вставляти які-небудь зауваження як свідчення того, що ви розумієте, про що йде мова. Якщо розповідь ви вже один раз чули, краще відразу зауважити: "Знаю, чув", потім в нетерпінні переривати на півслові. Ввічливий людина рідко перериває чужу розповідь, навіть якщо чув його добру сотню разів. 
Те, що довелося почути випадково, не піддається обговоренню не проявляється обізнаність надалі. 
До хлопцям або дівчатам після 18 років слід звертатися на "ви". Знайомому можна запропонувати перейти на "ти" тільки в тому випадку, якщо ви впевнені, що у цьому зацікавлений так само, як ви. Подібна форма звернення не терпить нав'язування. Обережно з "на брудершафт"! Буває, що, випивши з ким-небудь на "брудершафт" час веселого застілля, ми переконуємося потім, що у повсякденному житті це не прищепилося. Не варто наполягати. небажаного "брудершафт" краще відразу ж чемно відмовитися.

Вишиванка

 Виши́ванка, або вишива́нка — теперішня назва традиційної української виши́ваної (ви́шитої) чоловічої та жіночої сорочки, а також її сучасних зразків, які в українській культурі починаючи з 20 століття носяться окремо, разом з європейським костюмом, як святковий, патріотичний та культовий одяг. 

Вишиванка є єдиним елементом українського строю, що питомо перейшов до міської української культури, і послугував натхненням для багатьох новітніх одежин, як то футболки, сукні, блузки, краватки, купальники тощо, що оздоблені вишиванковими візерунками, теж набувають деякі з чи й усі три вищезгадані значення.



Багато варіацій дизайну вишиванки було створено у XIX сторіччі. Зазвичай їх виготовляли із саморобного полотна, яке ткалося на верстаті. Місцеві особливості зазвичай знаходили відображення в орнаменті сорочки. Традиційно носиться заправленою в штанію     Далее.....  

Поїздка до с.Ряське

Після закінчення навчального року в"Університеті третього віку" в територіальному центрі соціального обслуговування Машівського району,робота не припиняється і в літній період. Для слухачів кожної середи працює факультатив,де заплановані і цікаві лекції і екскурсії з метою вивчення рідного краю. І ось 10 липня завдяки спонсорській допомозі  для пенсіонерів та інвалідів була організована поїздка до с.Ряське на базу відпочинку до Залецкого Ю.І.  

По дорозі до запланованого місця відпочинку екскурсанти мали змогу відвідати музей краєзнавства,який знаходиться в приміщенні Ряськівської школи на чолі з супроводжуючими медичною сестрою відділення соціально-побутової адаптації Ланько Л.М. та соціальним працівником Кобзар Я.В., та побували біля пам'ятнику Герою Рядянського Союзу Саєнку І.Г. ,уродженцю с. Ряське. Приїхавши на базу відпочинку,всі були приємно вражені чистотою та охайністю території.,гарним краєвидом,де мали змогу відпочити на свіжому повітрі та покупатися в чистій річці. Загалом на базі Залецкого Ю.І. створені всі умови для комфортного відпочинку різної категорії людей: і для дітей присутні ігрові майданчики,і для дорослих,і для людей більш похилого віку. Висловлюємо велику подяку спонсорам директору компанії  «Фармко» Лебедину Г.О.,директору ТОВ Карлівське СГП «ЛОС» Парасочці О.Г., голові сільгоспвиробників району Паржину О.О. за надану фінансову допомогу для організації даної поїздки.
Завідуюча відділення 
соціально-побутової адаптації  С.О.Кулак



Фото и видео можно смотреть на странице -
https://drive.google.com/open?id=0B1EPvMb2qiPUM3c2aGhtUkNMUW8

Комедії

...довели, що позитивно впливають на серцево-судинну систему

Сміх дійсно може стати ліками, стверджують учені. Перегляд по-справжньому дуже корисний для серця, а ось фільми жахів та військові фільми, навпаки, шкодять здоров'ю.

Учені Школи медицини Університету Меріленда закликають активніше переглядати веселі фільми й телепрограми, тому що вони здійснюють оздоровчий вплив на роботу кровоносних судин. А от фільми на зразок "Апокаліпсис сьогодні" або "П'ятниця, 13" викликають важкий психічний стрес.

У ході дослідження групі добровольців спочатку показали комедію "Всі без розуму Мері" за участю Кемерон Діас, а наступного дня "Порятунок рядового Райана". Потім це чергування було продовжене, веселі фільми змінювалися важкими й депресивними.

Як повідомляє автор дослідження доктор Майкл Міллер, час переглядів стресових кровоносні судини глядачів перебували в нездоровому стані, який відомий у медицині як вазоконстрикція (звуження кровоносних судин, особливо артерій). На думку Міллера, це підтверджує попередні дослідження вчених, довели зв'язок стресом звуженням артерій.
перегляду веселих кровоносні судини, навпаки, збільшувалися, що дуже корисно для серцево-судинної системи. У загальній кількості, вчені зробили більше 300 замірів. Різниця в діаметрі артерій у тих же людей в момент перегляду та фільму жахів становила 30% до 50%.
"Просто запам'ятайте назавжди, що дивитись корисно для здоров'я, - говорить професор Міллер. - Магнітуда змін ендотелію (одношаровий пласт плоских клітин, що вистилає внутрішню поверхню кровоносних лімфатичних судин - прим. ред) після сміху була досить значною. можна порівняти з користю, яку людина отримує аеробних вправ або статинів ".
здоров'я: чим корисний лікувальні властивості сміху.

У наш час модно бути серйозним відповідальною людиною. Подивіться на своїх начальників, колег по роботі: більшість з них, на жаль, посміхаються сміються досить рідко, вважаючи, що людині не слід таким чином висловлювати свої позитивні Зате негативні ми висловлюємо частіше, або ховаємо всередині себе, що ще гірше. тим, звичайний сміх, якщо дійсно йде душі, здатний позбавити людину багатьох проблем, у тому числі проблем здоров'ям. Депресія вже точно не встоїть перед вибухом щирого, веселого сміху, світ навколо стане не похмурим ворожим, а дивно цікавим повним можливостей.

У дитинстві ми сміємося набагато частіше - адже діти не бояться похитнути свою ділову репутацію або втратити респектабельність через веселого нестримного сміху з різних приводів. Кажуть, що піврічний дитина, коли здоровий благополучний, сміється посміхається не менше 300 разів на день.

А скільки разів сміємося ми, дорослі? Сумно, але багато людей, відповідаючи на питання про те, чому вони рідко посміхаються, відповідають приблизно так: а чому радіти? Психологи називають це соціальною обумовленістю штучно створеної надмірної важливістю - це стереотипи, що заважають нашій свободі.

Лікувальні властивості сміху
Така поведінка не приводить нас до чого хорошого, проблеми залишаються з нами, та ще й додаються - адже подібне приваблює подібне. тим, лікувальних властивостей у сміху безліч - корисний всім. Сміх змушує нас відчувати себе краще, навіть коли нам невесело - це справжні ліки усіх хвороб. сміху зменшується кількість гормонів стресу й напруги, зміцнюється імунна система виробляється більше болезаспокійливих тел. Зарубіжні вчені, використовуючи методи дослідження, довели, що час сміху нервова система мозок отримують імпульси, надають сприятливий вплив на роботу на весь організм.

Люди, яких легко розсмішити, а роздратувати важко, хворіють набагато менше, а про депресію просто не знають.

Чим корисний сміх
Батько медицини Гіппократ ще 2000 років тому зазначав, що жвавий веселий розмову за обідом сприяє гарному травленню. Це дійсно так, хоча сміятися саме час обіду необов'язково.
Коли ми душі сміємося, м'язи черевного преса напружуються, це підтягує м'язи гладкої мускулатури кишечника, допомагаючи йому виводити шлаки токсини. Так що сміх - це своєрідна гімнастика для кишечника.

Ендорфіни - гормони радості, вивільняє сміх, позбавляють нас суму та роздратування. та застуди відступають перед веселим сміхом, бо сприяє виробленню антитіл, що захищають нас бактерій, а також збільшує кількість лейкоцитів, борються запаленнями навіть онкологічними захворюваннями.

Вплив сміху на сприйняття
Дивовижне ття зробили вчені одного з найбільших університетів Австралії - вони помітили, що сміх сприйняття нами навколишнього світу в кращу сторону. Сміх впливає на візуальне сприйняття таким чином, що ми більш повно бачимо предмети явища - обома півкулями відразу, сприймаючи такими, як У звичайному стані посилають зображення різних півкулях, але ми цього не помічаємо, тому що мозок перемикається швидко, однак ми сприймаємо предмети не зовсім вірно. Напевно, чули вислів: відкрилися? Це про сміх.

Сміх захищає попереджає захворювання
Сміх захищає наше серце, допомагаючи зменшувати ймовірність нападів при різних захворюваннях, тому що сприяє нормалізації кров'яного тиску.
Американські кардіологи з Балтімора прийшли до такого висновку, обстеживши групи людей. У першу групу входили практично здорові люди, у другу - сердечники. У ході обстеження з'ясувалося, що близько половини тих, хто страждав хворобами серця, сміялися набагато рідше, здорові люди того ж віку.

Як саме сміх попереджає захворювання, учені до кінця не пояснюють, проте вони пояснюють інше: захисні в наших кровоносних судинах пошкоджуються саме через нервово-психічного напруження, яке викликає запалення, накопичення жиру утворення холестеринових відкладень. В результаті виникають серцево-судинні захворювання частішають серцеві напади.
Виходить, що сміх, знімаючи психічна напруга, попереджає виникнення. Так що здоровий спосіб життя - це не лише відмова куріння, алкоголю шкідливих продуктів, це ще й позитивне ставлення до життя, з усмішкою сміхом.

Дослідження вчених у галузі часто доводять користь сміху. Наприклад, коли люди дивляться мелодрами або комедії, кровообіг у них знаходиться в різному стані: час перегляду комедій воно нормальне, а при перегляді мелодрам - більш повільне.
У хворих на цукровий діабет, що знаходяться на одному тому ж харчування, рівень цукру в крові знижувався після перегляду комедій. Якщо ж групи давали слухати нецікаву для них інформацію, поліпшень не спостерігалося.
Відомому американському вченому Норману Казінс сміх допомагав знімати біль при складному захворюванні хребта. Переглядаючи та епізоди розважальних програм, зрозумів, що вони діють краще знеболюючих, дозволяють йому засипати спокійно, не приймаючи ліки.
Після цього включив сміхотерапію в курс лікування з подібними захворюваннями, а потім створив групу, що займається дослідженнями лікувальних впливів гумору.

Наука геотологія сміхотерапія
В даний час сміхотерапія використовується повсюдно. навіть спеціальна наука - геотологія, що вивчає вплив сміху на здоров'я самопочуття людини.
Деякі американські неврологи вважають сміх способом дихання, який викликає в організмі буквально біохімічний переворот. Вдих при сміху стає довшим, а видих коротше, але інтенсивніше, тому легкі звільняються повітря повністю, відбувається викид ендорфінів, а рівень адреналіну кортизону - гормонів стресу, навпаки, різко падає. При цьому зменшується смуток, йде поганий настрій, відступає депресія.
Верхні дихальні шляхи в процесі сміху очищаються, в організмі поліпшується кровообіг. Можна порівняти це з тим, як ніби ви зробили прогулянку по горах або свіжому, зеленому отримавши гарну порцію кисню. При бронхітах або інших запальних захворюваннях дихальних шляхів полегшується дихання, тому що повітря, вириваючись з легких з великою швидкістю, допомагає видаленню слизу мокротиння.

Смійтеся на здоров'я!
Якщо у вас немає часу на відпочинок: посмійтеся кілька хвилин - разом з друзями, колегами по роботі, або навіть поодинці, прослухавши веселу пісню або переглянувши епізод смішний телепрограми. Сміх розслабляє близько 80 груп якщо сміятися всього 5 хвилин, то це буде рівносильно 40 хвилинам відпочинку. Сміх стимулює наші творчі здібності допомагає легше знаходити вирішення багатьох проблем, звичайно, продовжує життя. Це не просто всім відоме твердження - воно собою серйозні підстави.

Коли шведські медики стали порівнювати тривалість життя відомих акторів театру за останні два з половиною століття, виявилося, що коміки жили набагато довше, трагіки. У нашому житті нам доводиться поєднувати несумісні речі: кар'єру, вміння вирішувати складні проблеми залишатися красивими бажаними. На відпочинок веселощі залишається дуже мало часу, тому накопичується напруга погіршується здоров'я. Не дозволяйте стереотипам затьмарювати ваше життя, навчитеся радіти сміятися заново, якщо ви вже встигли розучитися це робити. Якщо вам важко або дістали труднощі, до дзеркала, посміхніться похваліть себе. Знайдіть фотографії, на яких ви смієтеся, розглядайте частіше - можна навіть повісити на стіну. Спробуйте знаходити веселе у всьому, що вас оточує, смійтеся, ви здивуєтеся тому, як зміниться на краще все ваше життя.


Коли люди брешуть

Як виявити нещирість у розмові
Кожен нас знає, що таке неправда й нещирість. Часом у ході спілкування якесь шосте чуття підказує нам, що щось не в порядку. Ми не розуміємо в чому справа, а через певний час, упевнившись у ненадійності інформації, ненадійності людини, лаємо себе, чому не довірилися своїй Адже якось же ми визначили, нехай навіть неточно, нещирість співрозмовника. 

Як визначити й з'ясувати, бреше вам людина чи Чому люди вдаються до невластивого споконвічно поводження? Зрозумівши причини неправди, ви зможете успішніше взаємодіяти з людьми. 

Особливо яскраво неправда проявляється при зіткненні протилежних інтересів, у ході конкуренції, суперництва, коли результат, зокрема, досягається за допомогою вивертів, нечесних ходів, введення в оману суперника, перекручування образу супротивника. 

У конфліктній ситуації людина стоїть перед вибором: збереження (навіть нехай тільки перед собою) образу чесної справедливої людини або ж вигода як матеріальна, так нематеріальна (престиж, положення й ін.) перемоги в конфліктній ситуації. Часто вибір робиться на користь останньої. 

Психологи з'ясували, що люди, споконвічно схильні до неправди. Вони брешуть приводу й без приводу, перебільшують, применшують або прикрашають факти, нерідко самим собі на шкоду. Серед «професійних» брехунів таких людей немає, тому що «професійна» неправда припускає тонкий, витончений розум, розвинене логічне мислення, хитрість, уміння ладити з людьми, знаходити з ними контакт, настроюватися на потрібну хвилю. люди, схильні до маніпулювання іншими людьми в міжособистісних відносинах. Людина приховує щирі наміри, за допомогою відволікаючих маневрів домагається того, щоб партнер, сам того не усвідомлюючи, змінив свої первинні Це досягається за допомогою тонких, ледь уловимих способів, таких як лестощі, обман, підкуп або залякування. 

Як же виявити це перекручування істини?Робити висновки про думки й наміри людини з вже давно властиве людям. Особливо виділяють очі. Пушкін у своїй «Капітанська дочка» так описував Омеляна Пугачова: «Живі великі так бігали. Лице його мало вираз досить приємний, але шахрайський», а також: «Пугачов дивився на мене пильно, зрідка прищулюючи ліве око з дивним виразом крутійства й насмішкуватості». Бігаючий погляд, прищулене око письменник вважав ознакою нещирості й наміру обдурити. 
Звичайно ж, не можна робити такі висновки по якійсь одній ознаці. Встановлено, що розпізнавання неправди можливе на наступних рівнях: психофізіологічному, вербальному (словесному) невербальному (міміка, поза, жести). 

Чи можна підробити мову тіла й компоненти поведінки, можуть видавати неправду?Фахівці стверджують, що а якщо вдається, то це відразу впадає в око й свідчить про нещирість. Брехуна видадуть прояви, що свідчать про його нещирість. Зокрема, у таких ситуаціях ви відчуваєте, що щось не так, але не можете зрозуміти, що саме. 

Психофізіологічні симптоми неправди 
Отже, психофізіологічні симптоми неправди. Можна сказати, що неправда - це не властивий прояв людини. Тому в ситуації обману організм ніби «виражає» свій опір цьому, реагує на стрес тому поводиться по-іншому. прояви важко контролювати звичайній людині, якщо, звичайно, вона не набутої здатності регуляції, що може далеко не кожен. 

Насамперед, це: тремтіння в голосі, співрозмовник не може зупинити; прискорене моргання; людина напружує губи, покусує «жує»; над верхньою губою, на чолі з'являються крапельки поту; часте або сильне ковтання слини; бажання пити (через сухість у роті); покахикування (на нервовому ґрунті), можливо періодична заїкуватість; голос здобуває інший тон, не характерний для співрозмовника, міняється ритміка, тембр; плутаний неспокійний подих, може не вистачати повітря, позіхання; зміна кольору обличчя, блідість або почервоніння, шкіра може вкриватися плямами; прискорене серцебиття, пульсація крові в скронях, сонній артерії; посмикування дрібних обличчя (повіки, брови тощо). 

Жестикуляція й при нещирості людей брехати важче, говорити правду. Тому поведінка брехуна відрізняється поведінки людини, що каже правду. Вона часто свою позу, не може всидіти на одному Жестикуляція стає активнішою, людина може робити безліч непотрібних рухів руками, тому за зовнішніми проявами можна легко виявити хвилювання людини. 

Людина, що говорить неправду, часто: потирає руки, смикає пальці, безпричинно почухує шию, голову, особу; смикає краї одягу, ґудзики, манжети, крутить у руках ручку, ключі, грається предметами, безглуздо переставляє пачки паперів, книги, що перебувають поруч на столі, імітуючи наведення порядку; інтенсивно курить, частіше, звичайно затягується, кашляє, торкає горло; нервово покусує губи, смикає волосся; не може стримати тремтіння в колінах; несвідомо приховує руки, закриває долоні; напружено проводить рукою по шиї, інтенсивно тре, начебто вона затекла, поправляє комір, піджак, шнурки; часто доторкається до мочок вух, потирає почухує ніс; при розмові підносить руку до рота, ніби прикриваючи його, або тримає руку біля горла; жінки можуть почати ретельно чепуритися, и губи, пудритися, намагаючись ніби відволіктися й відволікти співрозмовника розмови; уникає дивитися в співрозмовникові (тільки в недосвідчених) або, навпаки, постійно дивиться прямо в очі, намагаючись здаватися відвертою, при наближенні до партнера відвертається з якої-небудь причини – насправді для того, щоб не створювати прямий безпосередній контакт очима; опускає очі, дивиться вниз, інтенсивно, напружено тре намагається неначе сховати своє тіло, «прилипає» до крісла, коли сидить, опирається ліктями на стіл, неприродно тулиться до шафи, немов намагається знайти опору й т.п.; мимоволі намагається триматися за якийсь предмет (стіл, стілець, дипломат), несвідомо намагаючись створити собі якийсь захист; тулуб нахиляється назад; частіше, звичайно, посміхається, посмішка несиметрична, неприродна, натягнута, що не супроводжується напругою навколо очей. 

Дуже важливо стежити за появою подібних дій. Схоже поводження може виявитися час обговорення якоїсь конкретної тематики розмови, якщо це не прямий запланований обман. Відстежите, коли саме ваш співрозмовник починає поводитися таким чином, виявляє занепокоєння, зайву напруженість. При якій фразі або у відповідь на яке ваше висловлення або питання починає нервувати, прикривати рот рукою або ж відводити очі. 

Вербальні сигнали, що видають неправду 
Отже, якщо в ході спілкування ваш співрозмовник зловживає наступними виразами, вам варто виявити обережність у своїх висновках бути досить уважним. Якщо ваш партнер ухиляється пояснення якихось конкретних фактів, посилається на відсутність інформації, за умови, що теми й питання не відносяться до тих, викликають у нього неприємні відчуття й спогади. 

1. Приклади: не хочу говорити про це... 
Щось не можу пригадати... не бачу сенсу в цьому обговоренні... знаю навіть, як відповісти вам на це питання... задавайте мені таких дурних питань... підозрював, що Ви думаєте про мене саме так... 

2. Партнер надзвичайно наполегливо завзято підкреслює свою чесність, повторює це за відсутності видимих причин, наполягає на вашому підтвердженні того, що ви йому вірите. 
Приклади: вам клянуся здоров'ям своїх дітей, батьків... 
Так нехай я провалюся на цьому якщо збрешу... повинні, Ви просто повинні мені вірити... так само правильно, як... 
Клянуся богом, я говорю правду, повірте мені, Ви не можете не повірити... не можете сумніватися в тому, що я говорю правду, я Вас знаю, Ви завжди за справедливість... даремно мудреці говорили: «Ти сказав раз - я повірив, ти повторив, я засумнівався, ти сказав утретє, я зрозумів, що ти брешеш». 

3. Ваш співрозмовник намагається викликати у вас симпатію, довіру, жалість, посилаючись на факти, раніше не мали ніякого значення, намагається схилити до себе, хоча стосунки ніколи не припускали особливої близькості. 
Приклади: ж знаєте, я людина чесна... ж знаєте мене, як ніхто інший, я не здатен обдурити... от хто-хто, але щоб я... мене такі ж проблеми, як у вас, але щоб... 
Хто-хто, а ви мене зрозумієте, я впевнений... 

4. Співрозмовник проявляє необґрунтовану брутальність, прямолінійність, підкреслює неможливість брати сумнів його слова, вороже настроєний без видимих причин, могли б викликати в нього агресію або невдоволення. 
Приклади: Так я взагалі вам нічого не повинен відповідати! що! 
Так як ви могли подумати, як вам не соромно!? не хочу з вами після цього навіть розмовляти! 
Мене дратує те, що ви говорите, я обурений до глибини душі! б ви так до мене ставились, так я не допущу такого..!   думаєте ви такий розумний, вам все можна!?

5. Партнер вживає ухильні не мають конкретної інформації, нічого не пояснюючи й не відповідаючи на ваше питання: 
Приклади: бачите, все як я говорив... так знав... мене поважаєте? 
Так, ви людина серйозна... в цьому зовсім не впевнений... 

Як правило, щира людина буде відстоювати свою правдивість при прояві ваших сумнівів у ній, тому двозначність, ухильність невластива людині в даній ситуації. Якщо ваш співрозмовник бреше, то йому з кожним разом усе важче важче буде приховувати свою неправду й контролювати свою спонтанну поведінку, тому він: робить більше жестів, що видають його нервозність, непевність, напруженість (див. вище); вас непотрібними питаннями, подробицями, що не мають безпосереднього відношення до справи, «забалакує» вас помилковою інформацією, починає швидко проговорювати й роз'ясняти свою неправду; при повторах може плутатися, подавати неузгоджену інформацію; після тривалих пауз; часто безпричинно проявляє агресію, невдоволення; може поскаржитися на погане самопочуття (це ви його довели своїми підозрами!). 

Тож будьте уважні, але не варто ставати маніяком, що підраховує кількість моргань крапельок поту на чолі. Можливо, людина хвилюється зовсім з іншого приводу, зараз нічого не залишається зробити, як просто дати заспокоїтися й отямитися. 


«Відродження» вкотре набирається сил і позитиву на Орілі

Літній відпочинок для дітвори вже традиційно організували незмінні керівники зразкового колективу народного танцю «Відродження»
Лариса та Володимир Томшинські.

Юні танцюристи зі своїми рідними на відпочинку.



Ще з 1992 року подружжя Томшинських спільно з батьками вихованців «Відродження» щорічно влаштовують дітворі тиждень відпочинку в мальовничому куточку на березі Орілі в Ряському. Такі поїздки — винагорода юним танцюристам за їхній труд протягом року. До того ж, разом із вихованцями «Відродження» тут можуть відпочивати їхні рідні: батьки, сестри, брати чи друзі.

...Біля річки розташувалося маленьке містечко відпочивальників, що налічує 36 будиночків-палаток. Протягом п’яти днів у наметовому містечку проживають 50 дітей і 16 дорослих. Відразу видно, що тут живуть патріоти України. Бо куди не глянеш — жовто-блакитні кольори. Побут об-лаштований на вищому рівні: кухня, 'їдальня, вбиральня — все, що необхідно є. Меню вражає своїм різноманіттям і вишуканими назвами. Чого тут тільки не їли! Окрошка «болотна», суп із «крокодильками», піца «Італьяно-Рящано» — далеко не весь перелік делікатесів, якими смакувала дітвора. 

Кожен день відпочивальників насичений іграми, конкурсами та розвагами.
— Не все заплановане встигаємо проводити, бо дітям і покупатися ж хочеться,
— посміхаючись говорить Лариса Валентинівна. — В перший день облаштовувалися, а тоді в честь свята Івана Купала плели вінки і пускали їх зі свічками по річці.  Краса була неймовірна! А ввечері стрибали через вогнище. 

Потім усі загадали бажання і пов’язали символічні стрічки на дерево неподалік. Цього ж дня провели і казкову естафету. Так весело і насичено проводимо кожен день. Задоволення, яке отримуємо протягом цих п’яти днів, оцінити неможливо. Позитивом заряджаємося на рік вперед.

Охоче повірила Ларисі Валентинівні, бо протягом усієї бесіди її' оточували кільканадцять дитячих усміхнених личок. Діти активно підтримували розмову, захоплено відгукувались про кожен день відпочинку і хизувалися своїми досягненнями у конкурсах. Тож хочеться побажати лише одного, щоб така добра і світла традиція жила в танцювальному колективі ще довгі роки.

Юлія КРИКПЯ.

Фото Ольги МАТЯШ.

Семейное образование
– в будущем или уже в настоящем?


Александр Шатанов, ведущий конференции, руководитель международного отделения издательской группы «Территория Любви и Света», г. Полтава

Важные мысли в нашей жизни… Слова об их роли вспомнились мне во время встречи, состоявшейся 26 января 2014 года в Государственной аграрной академии города Полтавы.
Мы часто думаем о повседневности, иногда – о себе и обо всей стране. Не больше одного процента наших мыслей – о жизни и о вечности. О вечности и человечестве мы думаем редко, но не думать о них нельзя. Какую роль играют для нас мысли о великом? «Вот круг на плоскости. В нём можно разместить неисчис­лимое множество точек. Но только одна точка из этого множества — центральная, центр. Она одна в бесконечном чис­ле других точек, но она определяет место всего круга. 

Так и среди мыслей наших есть центральные мысли; и что с того, что мы не сосредоточиваемся на них с утра до вечера, что не каждый день они приходят в голову? Они есть, эти цент­ральные мысли, и именно они определяют центр тяжести на­шей души, её устойчивость, составляют духовную жизнь че­ловека». Это цитата из книги «Педагогика для всех» Симона Соловейчика, которого люди старшего поколения помнят не только как прекрасного учителя, но и как создателя страницы «Алый парус» газеты «Комсомольская правда».

В эти дни жители Украины много думают о будущем своей страны. Каким мы хотим его видеть, как нам хочется жить в стране будущего? Разговор в Полтаве получился глубокий и содержательный – об образовании детей, которое могут дать им родители в семьях.
Конференция «Семейно-общинное образование детей в условиях экстерната» (так называлась эта встреча единомышленников) проведена по инициативе издательской группы «Территория Любви и Света». Тема семейного образования в последние годы привлекает большое внимание, причём не только в Украине. Есть юридические условия для её распространения. Есть обнадёживающие результаты социологических исследований. Но как реализовать семейное образование практически?

Довольно часто родители в попытках ответить на этот вопрос пытаются перенести своё представление о школьной педагогике в семейные условия. И сразу же возникает множество вопросов. Как мой ребёнок освоит математику, если я её не помню и не люблю? Будет изучать самостоятельно по учебнику? Да это же невозможно! Рассуждений такого типа множество. И конференция показала, что на многие из них уже есть ответ, а на другие вопросы ответ можно найти, поскольку есть общие представления, как это можно сделать.

Одну из важнейших идей высказал на конференции Сергей Ветров (г. Киев), она обоснована его многолетним изучением задачи. Семейное обучение отличается от школьного основным моментом – родители не должны досконально знать школьные предметы. Родители должны разбудить в ребёнке интерес к учёбе, интерес к чтению. Ребёнок может самостоятельно сделать гораздо больше, чем это обычно предполагается. Один из ярких примеров – школа Михаила Щетинина, о посещении которой подробно рассказала Элла Михайлик (г. Херсон). Дети способны осваивать предметы школьной программы почти без участия взрослых. Они прекрасно могут работать в разновозрастных группах, причём глубоко и качественно осваивают предметы школьной программы заметно быстрее, чем принято по графику обычной общеобразовательной школы. 

Многие дети в школе Михаила Щетинина получают аттестат о среднем образовании к 13-15 годам. Если у детей есть желание продолжить образование, то они остаются там же ещё на несколько лет, и к 17 годам получают среднее специальное и высшее образование, а в отдельных случаях даже два высших образования. Но впрямую переносить опыт этой школы в семью надо ещё научиться, ведь школа Щетинина – интернат.
Взаимная поддержка семей, дети в которых получают образование в семье, способна заметно облегчить задачу. Такое объединение усилий подчёркнуто в названии конференции – образование не просто семейное, а семейно-общинное. В числе важных психологических принципов в педагогике, о которых рассказал Владимир Моргун (г. Полтава), правильная степень помощи детям. Ребёнку надо помочь так много, чтобы был у него успех. И в то же время ребёнку надо помочь так мало, чтобы он был уверен, что достиг успеха самостоятельно. В группах детей разного возраста этот принцип легко реализуется даже стихийно, без помощи взрослых.

Как и когда прививать ребёнку интерес к учёбе и к чтению? Помочь ребёнку научиться читать и считать родители могут самостоятельно. Для этого не требуется глубоких знаний школьных предметов. Но это не означает, что все родители готовы к такой помощи. Что можно и что нельзя делать в общении с ребёнком? Когда родители принимают решение стать помощниками детям в освоении школьных премудростей, то им самим желательно к такому детскому образованию подготовиться. Им могут помочь клубы поддержки семейного образования, а также специализированные школы для родителей. О такой школе рассказала на конференции Валентина Янко (г. Полтава). Конечно, есть случаи помощи семьям, проблемы отношений в которых потребовали срочного вмешательства специалистов. Но зачем гасить пожар, если можно сделать жизнь такой, что для огня семейных проблем просто не будет почвы? И в первую очередь такие вопросы относятся к воспитанию и образованию детей.

Названные этапы в семейном образовании согласованы с традиционным разделением учебного возраста на младшие и старшие классы. Но семейное образование начинается гораздо раньше. В возрасте от 2 до 4-5 лет дети проявляют максимальный интерес к различной деятельности. Если , именно в это время помочь детям в том, что для них интересно, то у ребёнка проявится талант, а возможно и гениальность. Обязательное условие – искренний интерес родителей к развитию детей, их движение навстречу детям в семейном образовании. И даже не только в образовании. Есть детские вопросы, на которые нельзя просто ответить, их надо вместе с ребёнком прожить: Кто я? Зачем я живу? Даже если родители избегают отвечать детям на такие вопросы словами – они отвечают своими делами, жизнью своей. Мировоззрение наше в каждой нашей мысли, в каждом взгляде, которые очень тонко чувствует ребёнок.

Возраст старше двух лет – тоже не начало в семейном образовании. Дети приходят в Мир как учителя, в том числе для своих взрослых родителей. В младенчестве они передают взрослым знания, но ещё не умеют делать это словами. Такое обучение взрослых происходит через тело, через общение на подсознательном уровне. И понимание важности взаимного обучения детей и родителей в возрасте ребёнка младше 2 лет нельзя переоценить. О некоторых возможностях раннего периода жизни ребёнка, связанных с духовным акушерством, о своём опыте в дородовом и послеродовом воспитании рассказала Елена Савинская (г. Днепропетровск).
Родители – главная опора детей в семейном образовании. Но желательна помощь и специалистов-профессионалов. Две формы такой помощи почти очевидны.

Во-первых, поддержка специалистов. С давних времён известен опыт учителей («дяков»), переезжавших из села в село, и обучавших детей грамоте и счёту. Об этом периоде в истории, когда на Руси дело таких учителей обеспечило всеобщую грамотность, рассказал Александр Пономарёв (г. Полтава). Поддержка семей от специалистов такого профиля обязательно появится, как только в ней возникнет потребность. Тенденции сегодняшних дней, названные в выступлениях конференции, явно показывают, что такое время уже совсем близко.
Во-вторых, должны формироваться центры поддержки, их можно назвать «ресурсными центрами». Здесь родители смогли бы получить консультации специалистов различного профиля (педагогов, юристов), приобрести учебные материалы (книги, учебники, пособия, развивающие игры), подключиться к учебным программам (например, освоение педагогических технологий погружения, опорных сигналов и других передовых разработок), принять участие в детских конкурсах, пройти курс обучения для взрослых… Форм поддержки через ресурсные центры, которые уже сейчас можно включать в реализацию, даже и не перечислить.

Пожалуй, главный вывод общего обсуждения – семейное образование детей уже начинает становиться массовым и оно способно помочь каждому ребёнку:
         - освоить здоровый образ жизни в семье и в первичных коллективах;
         - выбрать профессию, в которой он/она сможет творчески реализовать себя;
         - найти спутника жизни, с которым он/она сможет прожить долгую счастливую жизнь.

В краткой обзорной статье обо всём не расскажешь. Интересно и полезно послушать выступления самим. Видеозапись конференции опубликована на сайте журнала, на страницах «Территории Любви и Света» ВКонтакте и Facebook, на странице журнала в YouTube. Тема обширная и интересная. Хочется услышать каждого, кому есть, что сказать о семейном образовании, выстроить здание на нашем коллективном опыте. Следующее собрание единомышленников состоится 29 марта. Как и прежде, мы встречаемся в актовом зале Государственной аграрной академии г. Полтавы, начало в 10-00.
Важные мысли, важные дела – тот центр, вокруг которого строится наша жизнь. Давайте вместе наполним её светом счастливого будущего наших детей!

Розфарбуй
Машівку


В акції «Розфарбуй Машівку в жовто-блакитний колір» взяло участь близько тридцяти активістів
    І, як говорить голова райдержадміністрації Юлія Середа, кожен із учасників отримав чималу порцію позитиву і гарного настрою.



Як уже повідомлялося, минулої суботи райцентр розфарбовували в національні кольори. Найактивнішою виявилася молодь — їх зібралося найбільше. І не лише з Ма-шівки, а й Селещини. До речі, в акції взяли участь і сім’ї, як, наприклад, родина Бобилів із Селещини.


Поряд із молодими працівниками апарату райдержадміністрації, до заходу активно долучилися селищний голова Микола Кравченко, працівники районної бібліотеки, відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту. До роботи взялися з ентузіазмом. І вже через пару годин могли полюбуватися пофарбованими в жовто-блакитний колір електроопорами та автобусною зупинкою.




Юлія Костянтинівна зауважила, що акція обійшлася в 900 гривень. Фарбу придбали за власні кошти голови райдержадміністрації та її заступників. Фінансову допомогу надали й приватні підприємці Сергій Аксьонов та Юрій Мельничук.

Як говорить Юлія Середа, активісти пропонують провести таку акцію ще раз та залучити до участі ще більше молоді.

(  Текст из газеты "Промінь")




Ивана Купала

6 июля 2014 г. - 7 июля 2014 г.
Православный праздник Ивана Купала в 2014 году приходится на ночь с воскресенья на понедельник — летний народный праздник языческого происхождения. Очень весело отмечавшийся в Машевке, в прежние года.

2012 год:



НЕПТУН: А ти Купало бери гільце священне, та кидай його у воду, бо час йому купатися.
(Купало несе гільце і кидає у ставок)
ЦАРІВНА: Пливи купайло за водою! Напийся купайло водиченьки, пливучи вздовж річеньки!
Зійди росою дощиком, впади рясним дощиком!
Цедром-відром , дійницею над нашою пашницею!
Пливи купайло за водою
Просимо всіх купатися разом з купай лом, а хто не хоче купатися, тоді будемо обливатися.
Русалоньки, сестрички мої , освятіть людей водою з найкращого герівського колодязя
( Русалки беруть відра і зв’язані докупи гілочки зелені і оббризкують людей)
Нептун: Я цар води, володар морів і океанів
Повеліваю усім не боятись води.
Вода у цю ніч чарівна-
Здоров'я дарує вона
Приносить натхнення і силу
Безкрилим нарощує крила
А той хто не хоче купатись нещасним вернеться до хати
Бо тільки купання з русалками разом
Вам успіх великий приносить відразу.
( В очереті Баба –Яга , яку обливають водою Звучить ФОНОГРАМА ВИЛЬОТУ БАБИ – ЯГИ)
БАБА ЯГА: ЩО ви собі дозволяєте , облили з ніг до голови , Знову вам весело, гуляєте,
розважаєтесь, а мені не до жартів. Настрою нема.
Кощій 13 зарплату не дав. На роботу ніде не беруть.
Скільки раз Нептуна просила в охрану взяти , так де там не довіря .
Одним словом фінанси поют романси. А так хотілось на Гаваї махнуть, 300 років як там була.
Нептун: А дивлюсь загар на тобі і досі лишився, чи то може митися частіше треба.
Баба Яга: Ображаєш. А там стільки хлопців, гаряче сонце, танці при місячному сяйві. І взагалі, що ви в цьому житті бачите, це я літаю де хочу і куди хочу.
Але ця проклята криза мене вже дістала. Вкрасти нічого не можу, у вас же в
Самих нічого нема. Раніше хоч корів доїла, а тепер де ті корови . До Герівської череди залетіла, так ледве втекла. Там же пастухів більше чим корів, не розбереш кого доїти.
Нептун: Бачу Ягусю кепські твої справи І сама нічого не робиш і нам заважаєш. Мабуть доведеться тебе відправити на Гаваї . Відпочинь трішки, охолонь.
Баба Яга: Дякую тобі Нептуне. Вік не забуду. Обіцяю ніколи вам не заважати.
Гуляйте , святкуйте. Тільки поспішай НЕптунику , у них же там теж Івана Купала святкують, цікаво. Тільки Іванів не в воду кидають, а з’їдають
(Сміється)
Нептун: Та лети вже , Верзеш казна що
Гей тихі води зупиніться
Вітри-вітрила дміть сильніше
З Бабою ягою на Гаваї перенесіться
(ФОНОГРАМА БАРАБАНІВ)
Яга: Нептуне, що ти накоїв. Глянь.
ТИ все навпаки зробив.
НЕ мене на Г аваї відправив , а Гаваї сюди біжать.
Тепер ховайсь , хто куди може. Вони ж вічно голодні.
Вождь: Люди племені Шао-бао
(Всі піднімають руки і кричать О_О_О_О)
Ми потрапили в невідому круїну . Хто ви білокурі люди.
І поясніть як ми сюди потрапили.
Яга: О великий вождь не гнівайся. Це все Нептун напутав .
З нього й питай, а я не приділах . Я тут так мимо проходила…
Вождь: Йшли ми йшли із Занзибуру
З’їхали із Каліманджару
На шляху була Сахара
А в широкій Лімпопо
Ледь не з’їв нас Гіпо-по
Ми, люди племені Шао-бао дуже розгнівані. Ви відірвали нас від святкування
АЛАВІ АЛАПУК. І якщо ви не відправите нас назад ми продовжимо його тут святкувати.
НЕПТУН. Це ж здається Івана Купала тільки навпаки. Я б з радістю відправив вас назад , тільки от біда , старію , заклинання забув.
ВОЖДЬ: Ну що ж, чи готове моє плем’я святкувати Алаві Алапук .
РАЗОМ : Готові.
Вождь: Тоді розпалюйте вогнище будемо готувати святкову вечерю. До речі , що у нас сьогодні на вечерю.
( Папуаси підбігають до Нептуна і русалок)
Учасник: Цар Нептун і його доньки Русалоньки під соусом Чумак із Ананасами.
Нептун: Та ви що, ви не маєте права, та я зараз вас..
Вождь: Мовчи Нептуне, бачу старий ти став. Поки готуватимем вечерю, розважимось із твоїми русалками.
( ТАНЕЦЬ ЛАМ_БАДА)
ЦАРІВНА: Купало, бачу нам потрібно вмішатись. НЕПТУН хоч і великий цар, але зараз потребує допомоги.
Купало. Так царівно, бачу без допомоги не обійтись. Ці чужеземці бешкету наробили такого, що люди з галявини почали розходитись.
Царівна: Дійсно. А кому ж хочеться вечерею в них бути.
Купало: Плакун-трава чар зілля
Розжени чужоземців звідсіля
Забери їх на куп’я , на болота
Де кури не п’ють, де люди не ходять
Де людський глас не заходить
( ФОНОГРАМА СТУК БАРАБАНІВ. Знову починають танцювати і уходять)
Нептун: Дякую тобі КУпале , якби не ти не знаю , що зі мною й було.
Скільки раз собі говорив не зв’язуйся з тією Ягою ,
Завжди всим допомагаю, а на цей раз ледве сам живий лишився.
Але добре, що все позаду, потрібно продовжувати свято.
Запалюй Купало вогонь
Хай вогнище наше запалає
Ясним вогнем засвітиться
Чистим , палючим , мов добре вино
Вільними іскрами вгору злети, долю освіти.
(Купало запалює вогонь)
Царівна: Купальська ніч без вогнища не видна.
Возрадуємося купальському вогню, який очистить плоть і душу нашу .
Вогнище, яке запалюють на Івана Купала з давніх давен вважалося надією на майбутнє. Вогонь стеріг від злих духів, випалював усе погане і зле.
Вселяв любов і красу у душі людей.
Палай красно, світи ясно
Вогню наш
Гори, гори не згасай
Від усього злого землю нашу очищай.
Купало: Любімо світ, в якому ми живем
Це поле, ці ліси , озера, ріки
Бо ми як сонце зійдем і зайдем
А їм ще зоставатися навіки.
Царівна: Хто як не ми поможе цій землі
Вона стократ віддячить вам розмаєм
Задумайтесь великі і малі
Яке багатство і красу ми маєм
Купало: Тож посієм зерна доброти
Не столочем навіть і трави.
Скажем їй « зеленій, живи»
Побажаєм дереву і пташці
Щоб жили вони у мирі й щасті
Царівна: На щастя!, На долю!
Шануйте тополю
Шануйте і квіти і трави
І буде вам щастя
Разом . І буде вам слава.
КУПАЛО: НЕ гаємо часу , за руки берімось,
Гуртуймось, братаймось,
Дружімо, любімось.
Щоб наша земля- Україна квітуча
Як дівчина гарна, співуча, родюча.
Із нами разом в щасті й волі жила.
( Співає ансамбль ГАРМОНІЯ).



С именем Иоанна Крестителя связано национальное название праздника в
разных странах. В новом стиле дата рождения Иоанна Крестителя позже,
приходится на 7 июля, так как православная церковь живёт по
старому стилю. Этот праздник потерял астрономическое соответствие
солнцестоянию. Строгого соответствия астрономии нет и в других
странах: Швеции, Финляндии и др.



Купала отпразднуют в Киеве
и во многих других городах Украины.