Передача сітки в АТО

5 грудня в територіальному центрі відбулася передача маскувальної сітки волонтеру, який відвозить допомогу бійцям в зону АТО. Сітка була сплетена силами пенсіонерів та працівниками організації.


Для виготовлення даної сітки було витрачено багато тканини, яку зносили пенсіонери та небайдужі люди з Машівки, з Селещини та з інших району.


Загальними зусиллями сітка вийшла 15 метрів в довжину 4 метри в ширину.


Кожен учасник доброї справи не просто о поставився до виконання даної роботи, а з великою вірою,теплотою на краще, на те що ця сітка захистить наших



День інваліда 2014

3 грудня уся світова спільнота відзначає Міжнародний день. На долю людей з обмеженими фізичними можливостями випали нелегкі випробування,однак вони,долаючи труднощі,проявляють виняткову силу духу непохитну віру в життя.



Люди з обмеженими фізичними можливостями – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські на те,що все буде добре. На щастя,поряд з ними ті,хто хоче допомогти. До Міжнародного дня відділенням соціально-побутової адаптації за рахунок спонсорських коштів надано допомогу у вигляді продуктових наборів 145 інвалідам ,які проживають на території Ряськівської,Михайлівської, Н. Тагамлицької сільських рад та в селищі Машівка.



Спонсори,які відгукнулися на прохання надали допомогу – ТОВ «Фармко»,директор Лебедин Григорій Леонідович, рада сільгоспвиробників району,голова Паржин Олександр Олексійович, ПП «Надежда»,директор Батраченко Віктор Володимирович, ПП «Соя»,директор Александров Андрій Благодійний фонд «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», ТОВ «ЛОС»,директор Парасочка Олександр Григорович.



Також солодкі подарунки надали приватні Сало Л.В.,Мельничук Ю.Т.,Волкова О.І.,Костіна Н.М.,Мацюцька Л.Т. Посікан С.



Крім того 3 грудня в територіальному центрі відділенням соціально-побутової адаптації був організований захід «Всі ми різні,але ми рівні»,за участю учнів Машівської спеціалізованої школи.



Концертна програма була дуже різноманітною. Це танцювальні номера,і подарунки для присутніх гумористичні номера. присутні були приємно вражені задоволені виступами юних талантів.


Про религию


Выступление американского миссионера 12 ноября 2014 г.




Перехід на ”зимовий” час

...розхитує здоров`я людини !


У неділю, 26 жовтня, о 04:00 години (за київським часом) в відбудеться перехід на зимовий час. Це сприймається багатьма як можливість провести в ліжку зайву годинку. Проте вважають, що переведення стрілок на годину назад не геть безневинний для організму.

Переведення годинників впливає на фізичний, на психологічний стан людини. Такий перехід для організму людини не проходить без слідно. викликає так званий часовий стрес, в результаті якого відбувається короткочасний збій, - діасинхроноз. Це означає, що наш внутрішній біологічний час перестає синхронізуватися зовнішнім часом. На психологічному стан діасинхронозу призводить до підвищеної стомлюваності, зниження працездатності, виникає емоційна нестриманість, дратливість, порушується сон. Це всіх людей, навіть абсолютно здорових.



Через переведення стрілок падає народжуваність


Медики з досліджували наслідки весняного переведення стрілок в дев`ятнадцяти суб`єктах - у Красноярському, Алтайському краях, Новосибірській, Іркутській, Томській, Омській областях. З`ясувалося, що в першу п`ятиденку після "переведення годинників" виклики "швидкої допомоги" збільшуються на 12%, кількість самогубств зростає на 66%, інфарктів помирає на 75% більше. Приблизно на третину збільшується кількість нещасних випадків.

Крім того, маніпуляції стрілками збільшують загальну смертність, що більше, кількість смертей в автокатастрофах. У де найвища тривалість життя, взагалі не переводять годинники. Багато країн зрушують стрілки тільки на одну годину - це Німеччина, США, Великобританія, Швеція. лише дев`ять держав на земній кулі живуть у розладі з природою на години, Україна серед них. Через передення стрілок падає продуктивність праці.




Знову ж таки таки російські учені з Петербурзького акушерства гінекології Отта довели також, що через нинішню систему обчислення часу падає народжуваність. Всьому виною - пробудження до сходу сонця, коли дрімають сили організму. Чоловікам в такому стані не до виконання репродуктивних функцій. хронічні хвороби загострюються.

Противники переведення часу вважають, що діюча система приводить до порушення життєво важливого генетично опосередкованого ритму "неспання - сон". Застосування режиму "літньо-зимнього" часу веде до насильницького пробудження українців протягом півроку на годину раніше до неприродного ритму роботи осінньо-зимові Це, на думку фахівців, веде не тільки до підвищення захворюваності організму, але до ози зростання кількості дорожньо-транспортних подій навіть зростання спроб суїцидів. 


Медики також констатують, що протягом перших п`яти після перекладу стрілок збільшується кількість викликів "швидкої допомоги" до хворих-сердечників.

Можуть загостритися такі поширені хвороби як, наприклад, гіпертонія, бронхіальна астма, виразкова хвороба шлунку, ряд ендокринних захворювань, ревматичні захворювання.


Це пов`язано з тим, що переведення годинників певні процеси в нашому організмі. Це не причиною всіх цих захворювань, але стрес, ним викликаний, може стати поштовхом до загострення хвороб.

Діасинхроноз викликає депресію


Переведення стрілок впливає на психологічний стан людини. Тут приєднується таке захворювання як депресія.
Депресія властивість сезонності дуже часто розвивається у людини восени. Так влаштовано в природі, що для нашої нервової системи потрібна висока освітленість, сонце. Коли кількість сонячних днів йде на спад, то нервова система виявляється в стані зниженого тонусу це підштовхує до розвитку депресії. 

Перехід до зими підштовхує людину до депресії.

Коли на цьому фоні відбувається ще переведення стрілок, то це може стати краплею, яка переповнить чашу терпіння організму.
Наш внутрішній біологічний годинник працює за ми не можемо узяти одномоментно перенастроювати.
Виходить, що зовні ми вимушені жити в новому часі, з різницею в годину, а внутрішній час в організмі тече по-старому.
Діюча в система обчислення часу, як вважають учені, призводить до порушення життєво важливого генетично опосередкованого ритму неспання - сон. 
Особливо шкідливий вплив спостерігається на організм дітей, у яких 30%-50% уранішньої частини сну доводиться на найздоровішу його фазу - "швидкого" сну, що негативно впливає на формування нервової системи розвиток мозку, вважають медики. Звичайно, такий стан не зберігається назавжди. Стан уразливості підвищеної стомлюваності зберігається протягом 10-14 днів. Людський організм великий запас міцності здатний пристосовуватися. Після того, як один раз ми перевели стрілки на годину, організм перебудовується на новий час за два тижні. 

Допоможуть організму прості поради

Знаючи про те, що поступова перебудова організму продовжується близько двох тижнів (а точніше 10-14 днів) на цей період потрібно постаратися зменшити моральні навантаження, як на роботі, так удома.

Якщо можливість відкласти якісь справи. А в перші дні, особливо в перші три дні, просто необхідно дати організму більше сну. Встаючи за новим часом вранці, лягати спати потрібно по старому часу. В усякому разі, потрібно подовжити тривалість сну на годину, поза залежністю, в яку сторону переводяться стрілки. звичайно, радять приймати вітаміни, зокрема С. 

Концерт


Год создания группы "Краяни" - 1974 г. Полтавская филармония.
Художественный руководитель Анатолий Пащенко.
Руководители - Владимир Линьков, Анатолий Пащенко, Валерий Соколик, Сергей Старченко.
Читать далее, про группу "Краяне" ...

Аналітична довідка




Пользователь Машевская музыкальная школа <mashmuz@ukr.net> писал:

Аналітична довідка

з визначенням перспектив розвитку закладу, недоліків і проблем

та з пропозиціями щодо шляхів їх подолання

 

Восьмого  травня 1970 року на передодні Дня Перемоги  виконавчий комітет Машівської районної Ради народних депутатів  прийняв рішення про відкриття в селі Машівка з 1 – го червня 1970 року дитячої музичної  школи , і виділив приміщення загальною площею 120 квадратних метрів по вулиці Жовтневій, 13. Приміщення уявляло собою хатину з глиняними стінами і маленькими вікнами, яке опалювалось вугіллям. Першим директором школи було призначено баяніста за фахом  Касяна І.І. Грі на баяні навчали  викладачі Ворона Микола Федорович та Семикоз В.П. Випускниця Полтавського музичного училища  імені М.В. Лисенка  Кушнір Л.К.  започаткувала клас фортепіано і теорії музики. До школи  прийшло навчатися сорок учнів.

В 1975 році школу очолив Кошляк В.Г. Було відкрито клас духових інструментів, кількість учнів збільшилась до 75 дітей.

З  вересня 1981 року школу очолює молодий музикант за фахом хормейстер Акімов Леонід Трохимович .На роботу приходять 5 викладачів контингент учнів збільшується на 28 дітей. В теперішньому приміщенні школи, в якому на той час розміщувались районний будинок піонерів та молодші класи середньої школи, виділили три кімнати для музичної школи, а згодом і вся будівля  перейшла у розпорядження музичної школи. Протягом 1985 – 1988 років проведено капітальний ремонт приміщення : перекрито покрівлю, проведено благоустрій території, обладнано класи, закуплено музичні інструменти .В ці роки до школи на роботу  приїжджає з Магадану  сімя Єременко Олега Миколайовича та Людмили  Вікторівни, молоді спеціалісти випускники Полтавського музичного училища ім. М.В.Лисенка Токар Галина Михайлівна та Щербань Алла Сергіївна, випускники Донецького музично – педагогічного інституту ім. С.Прокофєва сімя Сергія та Ірини Кузьмічови, ці викладачі і сьогодні продовжують навчати дітей музиці. В той час в школі діють :дитячий хор під кер

День вчителя

Щорічно 5 жовтня у понад 100 країнах відзначається День вчителя, який був заснований в 1994 році як Всесвітній день вчителя (World Teaches' Day). Цю дату святкують у більш як ста країнах. В про нього практично забули. Всім більш відома дата - перша неділя жовтня. Відкрий для себе цього дня.

Історичною передумовою для заснування Дня вчителя стала Спеціальна міжурядова конференція про статус вчителів, яка відбулася 5 жовтня 1966 року в Парижі. У результаті представниками ЮНЕСКО та Міжнародної організації праці був підписаний документ «Рекомендації, що стосуються статусу вчителів»

5 жовтня 1994 року Всесвітній день вчителя відзначався вперше, з тих святкові заходи незмінно проходять саме 5 жовтня, хоча в деяких країнах це свято відзначається в близькі до 5 жовтня. Головне, щоб святкування не співпали з осінніми канікулами в з весняними канікулами - у південному.

В День працівників освіти відзначають щорічно, в першу неділю осіннього місяця жовтня. Установа цього свята відбулася Указом 11 вересня 1994 року Президента нашої країни Леоніда Даниловича Кучми.

Учитель... Як багато в цьому слові! Це один самих головних людей в житті кожної людини. Саме вчитель допомагає батькам направити дитину на правильний шлях у житті. несе велику відповідальність за те, якою людиною стане в майбутньому кожен його учень. Своїм особистим прикладом вчитель вчить бути людиною, Справжнім Людиною з великої літери.

Ця професія дійсно дуже важлива потрібна. «До професії вчителя пред'являються високі вимоги, однак з боку громадськості рідко звучать слова похвали на адресу самовідданих педагогів наших шкіл» (Кен Елтіс, Сіднейський університет, Австралія). слова можна легко застосувати й до вчителів нашої країни.

Тому, керуючись міркуваннями, що праця вчителя потрібно почитати, а також спираючись на відбувся 5 жовтня 1966 року в Парижі Спеціальну міжурядову конференцію про статус вчителів (Special Intergovernmental Conference on the Status of Teachers), було прийнято рішення про святкування Дня вчителя. В СРСР був це свято було засновано указом Президії Верховної Ради 29 вересня 1965 року відзначався в першу середу лютого. Потім, з 1980 року святкування було перенесено на першу неділю жовтня. В День вчителя також відзначається в першу неділю жовтня, тому певною дати цього свята не Ось уже 22 вчителі України чують привітання, отримують квіти, подарунки, подяки за свою важку працю. Більшість вчителів вкладають у кожної дитини всю свою душу хочуть отримати емоційну, душевну віддачу, якої з'являються нові сили, розуміння, що праця проходить не дарма.

Головне, не пам'ятати про працю вчителя раз на рік, а пам'ятати про це дні, поки вчишся в школі, університеті або іншому навчальному закладі глибоко поважати старання людини навчити тебе в цьому житті хоч чому-небудь. Тоді цього буде набагато більше користі тобі самому, вчителю.

Вибори - історія

Виборча система: поняття, історія, сучасні форми

Поняття виборчої системи та види

Виборча система - це сукупність встановлених законом правил, принципів прийомів проведення голосування, визначення його результатів розподілу депутатських мандатів. Виборчі системи взаємопов'язані з формою правління політичною культурою кожної країни. Вони змінюються в умовах великих суспільних змін. Виборча система - важливий елемент політичної системи держави, вона регулюється правовими нормами, в сукупності утворюють виборче право. Виборча система охоплює:
а) принципи та умови участі у формуванні органів, обираються
б) організацію порядок виборів (виборчий процес) відкликання виборних осіб.

Визначаючи умови участі громадян у формуванні виборних державних органів, виборчі системи виходять з принципів загальності та рівності, проте принципи нерідко обмежуються різного роду виборчими цензами. Виборчий процес включає: призначення виборів (як правило, це - прерогатива глави держави), реєстрацію виборців у встановленому законом порядку, організацію виборчих округів, районів т. д., формуються відповідно до принципів представництва (територіальним, національним, виробничим). Основні виборчі системи оцінюються за трьома критеріями:

  • 1) репрезентативність, тобто здатність відобразити в парламенті існуючий спектр політичних сил,
  • 2) простота механізму виборів,
  • 3) коректує мого результатів виборів у разі розчарування виборців в депутатах .

Всього 4 види виборчої системи:


Мажоритарна виборча система.

При мажоритарній системі кваліфікованої більшості закон встановлює певну частку голосів, яку отримати кандидат (список кандидатів), щоб бути обраним. Ця частка більше абсолютної більшості, тобто більше 50% плюс один голос. Якщо при мажоритарній системі кваліфікованої більшості в першому турі ніхто не перемагає, другий тур, який зазвичай проводиться через одну - два тижні. У другому турі на нове голосування виборців при даній системі зазвичай виносяться кандидатури, набрали найбільше число голосів в порівнянні з іншими.

Мажоритарна система відносної більшості з найменш демократичних виборчих систем, основними вадами якої 1) значне число голосів виборців залишаються «викинутими», не враховуються при розподілі мандатів,

2) спотворюється картина реального співвідношення політичних сил у партія, що отримала меншість голосів виборців, отримує більшість депутатських місць.

Пропорційна виборча система.

Дана система передбачає розподіл місць у парламенті згідно з кількістю (процентної пропорцією) голосів, отриманих на виборах за партійними списками в єдиному загальнонаціональному виборчому окрузі (Нідерланди) або в декількох великих регіональних округах. Розподіл місць відбувається або за найбільшим залишком, або за найвищим середньому, або на основі виборчої квоти. Виборча квота обчислюється шляхом ділення загальної кількості голосів виборців, поданих в окрузі, на число мандатів, що підлягають розподілу, тобто визначається мінімальна кількість голосів виборців, яке необхідно набрати щоб отримати один мандат. За методом найбільшого залишку нерозподілені мандати віддаються партіям, мають найбільші залишки голосів виборців. Переваги пропорційної системи виборів реалізуються при сталій багатопартійності. За відсутності ж такої ця система може призвести до появи фрагментарного депутатського корпусу частої зміни урядів, що послабить ефективність демократичного устрою. Змішана виборча система.

Суть змішаної системи полягає в тому, що частина депутатського корпусу обирається за мажоритарною системою, а частина - за пропорційною. Один голос виборець за конкретного кандидата, який балотується в даному виборчому окрузі, інший - за політичну партію. Своєрідну, досить складну, здатну пристосовуватися до ситуації в змішану виборчу систему застосовують Мексиканські Сполучені Штати. Відповідно до Федерального Закону про організації та виборчому процесі, Палата депутатів Федерального Конгресу складається з 300 депутатів, обираються за мажоритарною системою відносної більшості по уніномінальним округах, до 100 депутатів, обираються за системою пропорційного представництва з поліномінальної виборчих округах на основі регіональних списків. Депутати Палати сенаторів обираються за мажоритарною системою відносної більшості. Для обрання 100 депутатів за принципом пропорційного представництва засновуються до п'яти поліномінальної виборчих округів в Виборчі системи єдиного неперехідного голосу кумулятивного вотуму.

Виборча система єдиного непередаваного голоси, також вельми рідкісна (застосовувалася в Японії), вважається полупропорціональной, так як менше спотворює співвідношення сил політичними партіями, звичайна мажоритарна система. Створюються багатопартійні округу, як завжди буває при пропорційній системі, але кожен виборець може голосувати тільки за одного кандидата з того чи іншого партійного списку, що міститься в бюлетені. Обраними вважаються кандидати, що зібрали більше голосів, тобто принцип мажоритарної системи відносної більшості 9чісло обраних числу мандатів по округу). Виборча система Кумулятивного вотуму характеризується тим, що кожен виборець в багатомандатному виборчому окрузі стільки голосів, скільки слід обрати кандидатів або менше (зрозуміло, кількість голосів у всіх виборців однакове), розподіляє свої голоси кандидатами як завгодно: може віддати декільком кандидатам по одному голосу, а може, наприклад, якогось одного з кандидатів віддати свої голоси, акумулювати у нього. Звідси назва системи (від лат. Cumulatio - скупчення).Кожна з основних виборчих систем в Україні, в тому числі змішана, сильні слабкі сторони.

Сильні сторони: 1. Порівняльна легкість формування уряду його велика стабільність.
2. Формування стійких зв'язків виборцями депутатами.

Слабкі сторони: 1. Спотворює багато в чому реальну картину переваг волю виборців.
2. Залежність виборів розподілу виборців по округах.
У 2006 році наша країна вперше обирала парламент за пропорційною партійною системою. Досвід попередніх виборів показував, що змішана система (коли частину Верховної Ради обиралася за партійними списками, а частина - у мажоритарних округах) була далека ідеалу. На виборах 1998 2002 років (особливо, що стосується мажоритарної складової) широко застосовувався адміністративний ресурс. не мали достатніх законодавчих та виборчих мотивів для свого розвитку, а тому й уся партійна система перебувала в юнацького дозрівання. Отже, можна зробити висновок, що політичну систему України не можна змінювати в інтересах чи політичної сили. Потрібна раціональна виборча система. Потрібно визначити, для чого це потрібно яка саме виборча система буде оптимальною на парламенту на місцевих рад, причому на різних рівнях місцевих виборів.
виникнення виборчої системи

Поняття "вибори" значення в епохи. Нерідко воно буває дуже далеким того значення, яке надається йому сьогодні.

Інститути афінської демократії сформувалися функціонували в VIII - VI ст. до н. е. Для нас вони важливі, перш за все, тим, що та принципи народовладдя, в інститутах афінської демократії, надали великий вплив на теорію практику державного будівництва наступних епох. Саме тут зародилися фундаментальні поняття демократії: верховенство закону, виборність владних органів посадових осіб, активну участь громадян у вирішенні державних питань.

В основі народовладдя в Афінах лежала полісна демократія (поліс - місто-держава, особлива форма соціально-економічної політичної організації Стародавній Греції). Для полісної демократії характерним була участь населення в управлінні. Політичними правами в Стародавній мала тільки певна частина населення. У категорію повноправних громадян включалися чоловіки, досягли повноліття, що володіли земельною власністю, здатні нести військову службу. Система органів влади Афін включала Народні збори, Ареопаг, Рада Чотирьохсот, колегію архонтів та магістратури. Вищим владним інститутом вважалося Народні збори, куди мали доступ люди, що мали право носити зброю.

Античні принципи громадянської свободи, рівності активно використовували в Римській республіці (V - I ст. До н. Е..). Вищим державного суверенітету в республіці вважався римський народ, який висловлював свою волю через народні збори приймали скасовували закони, укладали мир оголошували війну, обирали магістратів жерців, проводили культові заходи, розбирали апеляції на рішення суду. Основним владним органом у Римі був сенат. Його рішення носили обов'язковий характер.

Період Римської (III - V ст.) Став заходом епохи Античності одночасно зародженням нової - Середньовіччя. Зароджується середньовічний Захід, де відбувається еволюція державних громадських інститутів. У період раннього середньовіччя (V - XI ст.) Організація управління у германських племен носила характер "військової демократії". Кожен повноправний член німецького племені особисто безпосередньо брав участь в управлінні, виступав народовладдя. У франків еволюція народних зборів йшла в напрямку посилення державної влади відповідно до все усунення широких народних мас участі в справах держави. Еволюція інститутів самоврядування в англосаксонських королівствах (V - XI ст.) Йшла за тим же шляхом, що у франків, хоча в ранньосередньовічної елементи "військової демократії" зберігалися набагато довше, перш за все, у системі місцевого самоврядування та судово-адміністративного уст-влаштування. Таким чином, для ранньосередньовічного суспільства характерно слабкий розвиток виборчих принципів. У X - XIII ст. вибори виборчі процедури в Західній отримують значний імпульс до розвитку. Це було пов'язано з виникненням середньовічних міст новою організацією влади. Характерними інститутами міського самоврядування були ради очолюють мери. Виборчі правила були досить жорсткими. У багатьох комунах обрані особи не могли відмовитися обрання. У XIII - ХVI ст. в Західній виникають станово-представ-тільні установи відповідно вдосконалюються виборчі процедури. Панівною формою державного устрою стає станова монархія, яка прийшла на зміну феодальної роздробленості. У 1265 р. в в розпал опозиції з королем було скликано збори, на яке, крім знаті, запрошувалися по два лицаря кожного графства по два представника найбільш значущих міст. Так народився англійський парламент. Впорядковані парламентські розпочалися з 1295 коли королем Едуардом I був скликаний "Зразковий парламент". У ХIV - ХV ст. складається уявлення про статус депутата, яке включало ряд юридичних привілеїв, перш за все депутатську недоторканність (охорона життя майна, свобода арешту). У період епохи Великої Французької революції виборче законодавство отримало значний розвиток. У 1789 р. скликаються після довгої перерви Генеральні Штати. Конституція 3 вересня 1791 вперше в надала значної частини населення країни реальну можливість безпосередньо брати участь у виборах різних органів влади - місцевих до державних. Філософські та політичні Просвітництва ("природного права" людини громадянина, "поділ влади") поступово конституюються у французькому законодавстві. Зміни стосуються норм виборчого права. Законодавство Великої Французької революції (1789 - 84 рр..) Мало величезне значення для формування виборчих систем нового часу. Основні права особи, вперше сформульовані в "Декларації прав людини громадянина", стали надбанням усього людства. В організації державної влади відбулися зміни, поклали початок формуванню сучасних виборчих систем на основі поділу влади, виборів законодавчих судових органів. На основі протягом XIX ст. в активно проводилися реформи виборчого законодавства. Реформи торкнулися всю сферу виборчого права. По-перше, скасовувалися виборчі цензи, у тому числі майновий, тобто вибори стають загальними. По-друге, вибори стають прямими. По-третє, сформувалися основні виборні системи, застосовуються до цих пір: мажоритарні та пропорційні. По-четверте, голосування стає таємним. Виборчі урни розкриваються у присутності спостерігачів представляють кандидатів. Вводиться єдиний зразок виборчого бюлетеня. Можна говорити про те, що більшість сучасних виборчих процедур багато в чому було сформовано в XIX ст. Оновлене виборче законодавство стало одним з основних гарантів громадянських прав свобод людини.

Виборність на території сучасної України існувала з моменту виникнення держави. Елементи виборності спостерігаються, зокрема, у слов'янських племен. Керівництво в цих племенах належало кращим людям, збиралися на "віче" - ради, де вирішували важливі питання життя племені, війни миру. З утворенням зміцненням Київської держави принципи виборності набули загальний характер, хоча публічна влада в Київській Русі ще не мала парламентських форм. Подальший розвиток інституту виборності в пов'язується з існуванням Гетьманської держави, Запорізької Слобідської України, притаманна одна й та ж форма державного управління - демократична республіка. суверенної влади в цих республіках виступає весь народ. державні установи без винятків формувались тільки шляхом виборів. Акт, який назву "Правовий Уклад та Конституції відносно прав вольностей війська Запорозького", названий Конституцією України 1710 гетьмана Пилипа Орлика, можна вважати першим нормативним актом писаного виборчого права України, оскільки вперше фіксував принципи діяльності органів державної влади, порядок, терміни періодичність скликання вищого представницького органу тих часів - Генеральної Ради. Особливе місце в становлення інституту виборності за умов відновлення української державності посідають вибори до Установчих зборів Української Народної Республіки. Особливий період розвитку виборчого права України становить радянське виборче право. Концептуальним моментом щодо його розвитку виступає теза Леніна про неприйнятність парламентаризму як моделі організації політичної влади. Починання періоду розвитку радянської виборчої системи пов'язані з Конституцією СРСР 1936 р.

З 1936 р. в радянській виборчій системі запроваджується своєрідна "подвійна стандартизація" для оцінки виборчого права практики проведення виборів: одна шкала - декларована соціалістична демократія, побудована на принципах загальних, рівних, прямих таємних виборів, інша - для внутрішнього користування, спрямована на забезпечення керівної ролі в суспільстві державі. Останній період радянської виборчої системи почався у 1985 р. з реформування всього масиву виборчого законодавства на території СРСР, в тому числі в УРСР. Виборчі кампанії 1988-1990рр. Виборчі кампанії 1988-1990рр. можна назвати першими демократичними, або, принаймні, полу демократичними виборами в СРСР. Вперше, за період існування радянської влади в процесі виборів панувала політична боротьба, розмаїття думок кандидатів.

Після отримання Україною незалежності створення власної державності виборче законодавство зазнало змін. На поточний момент систему чинного виборчого законодавства складають 4 групи законодавчих актів: 1) Конституція України;

2) система спеціальних законів України про вибори: Закон "Про вибори народних депутатів України"; Закон "Про вибори Президента України" ; Закон "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів "; Закон" Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим "; Закон" Про Центральну виборчу "; Закон" Про особливості участі громадян України з числа депортованих з Криму у виборах депутатів місцевих рад в Автономній Республіці Крим ";

3) нормативно-правові акти конституційного законодавства: Закон" Про громадянство України "; Закон" Про об'єднання громадян " ; Закон "Про мову" та 4) положення нормативних актів суміжних галузей, регулюють виборчий процес: норми адміністративного, трудового, житлового, кримінального, кримінально-процесуального, цивільного, цивільно-процесуального, пенсійного, фінансового, господарського, митного, інформаційного, сімейного, екологічного законодавства, законодавства про зв'язок.

Отже, становлення інституту виборів в пройшло складний шлях. Історичний аналіз свідчить, що українська нація здійснила свій внесок до скарбниці загальнолюдських надбань, таких як безпосередня демократія, свобода т.п.

Сучасні форми виборчої системи

Виборче право в Україні.

Сучасний виборчий процес в складається з ряду стадій. Основними ста днями виборчого процесу в 1) складання та уточнення списків виборців; 2) утворення виборчих округів;
3) створення виборчих дільниць;
4) утворення виборчих комісій;
5) висування та реєстрація кандидатів;
6) проведення передвиборної 7) голосування;
8) підрахунок голосів виборців визначення підсумків голосування;

9) визначення результатів виборів офіційне оприлюднення;
10) припинення діяльності виборчих комісій.

Якщо мова йде про вибори президента, то тут може мати місце другий тур голосування остаточне визначення та опублікування результатів виборів. Вибори Президента України можуть бути черговими, позачерговими та повторними. Вони призначаються Верховною Радою України, прийняттям відповідної постанови. Верховна Рада України приймає також постанову про призначення чергових та позачергових виборів Президента України на підставах, визначених Конституцією України та законом про вибори Президента, постанови про призначення повторних виборів, на підставі письмової заяви Центральної виборчої Вибори Президента проводяться по єдиному загальнодержавному одномандатному виборчому округу, який включає в себе всю територію України. Важливим визначення тих найважливіших демократичних принципів, грунтуючись на яких повинен здійснюватися виборчий процес. Головними серед них
1) дотримання принципів виборчого права;
2) принцип законності та заборони незаконного втручання у виборчий процес;
3) принцип політичного плюралізму та багатопартійності;
4) принцип публічності та відкритості;
5) принцип свободи передвиборної рівного доступу всіх кандидатів партій (блоків) - виборчого процесу до засобів масової незалежно форми власності, крім засобів масової інформації, засновниками (власниками) яких політичні 6) принцип неупередженості органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суддів, підприємств, установ та організацій, керівництва, інших посадових судових осіб до партій (блоків) - суб'єктам виборчого процесу, кандидатам у депутати.

Суб'єктами виборчого процесу в
1) виборець;
2) виборча комісія, утворена відповідно до закону України «Про Центральну виборчу комісію»;
3) партія (блок), яка висунула кандидата у депутати;
4) кандидат у депутати, зареєстрований в порядку, встановленому законом;
5) офіційний спостерігач (блоку) - суб'єкта виборчого процесу.

Організацію підготовки проведення виборів Президента України, народних депутатів України, а також всеукраїнських референдумів забезпечує Центральна виборча комісія, яка постійно діючим державним органом. Відповідно до Закону України «Про центральну виборчу комісію» 30 червня 2004 року здійснює консультативно - методичне забезпечення виборів у ради, виборів сільських, селищних місцевих голів проведення місцевих референдумів. Вона очолює систему виборчих комісій, утворюються для підготовки проведення виборів та всеукраїнських референдумів, спрямовує діяльність. Призначає на посаду припиняє повноваження членів Верховна Рада України за поданням президента. Члени перед вступом на посаду складають перед Верховною Радою України присягу. Термін повноважень члена становить 7 років. У згаданому вище законі визначені повноваження щодо підготовки проведення виборів Президента України, народних депутатів, всеукраїнського референдуму; вона здійснює фінансове забезпечення підготовки та проведення. Закон також встановлює правовий статус та повноваження членів гарантії забезпечення діяльності та членів. Порядок організації внутрішньої роботи визначається також регламентом, який затверджується на засіданні Роботу забезпечує Секретаріат. Центральна виборча в установленому порядку забезпечується законодавчими та іншими нормативно-правовими актами, прийнятими Верховною Радою України, Президентом України, Кабінетом України, а також офіційними матеріалами, поширюються центральними органами виконавчої та судової влади.


Мистецтво бумагокрученія

Мистецтво бумагокрученія англійською мовою називається quilling - від слова quil (пташине перо). Виникло воно в середньовічній Європі, де монахині створювали медальйони, закручуючи на кінчику пташиного пера, звідси і назва (quill - в перекладі з англійської «пташине перо»), паперові смужки з позолоченими краями, що створювало імітацію золотої мініатюри.



Інструментами для бумагокрученія можуть бути спеціальні пристосування з дерев'яною, пластиковою або металевою ручкою і тонкої "вилочкою" на кінці. У таку "вилочку" зручно вставляти смужку паперу і поступово її закручувати в рол, повертаючи ручку. Окрім "вилочок" для бумагокрученія використовують шило з тонким жалом, в цьому випадку після скручування паперового елементу практично не залишається центральний отвір, що цінується при створенні мініатюрних робіт. До інструментів для бумагокрученія відносять також: лінійки з колами для створення однакових елементів, машинки для нарізки паперової бахроми, машинки для гофрування паперу (складається з двох шестерень, між якими пропускається смужка паперу для бумагокрученія), машинки для нарізування смужок з аркуша паперу.

....18 сентября 1943 года, форсировав, реку Орчик, части 94-й гвардейской стрелковой дивизии вошли в село Ново-Гряково. 19 и 20 сентября 1943 года были освобождены город Карловка и населенные пункты Суходолба, Машевка, Дробиновка,....

ДЕНЬ НЕФТЯННИКОВ И ГАЗОВИКОВ УКРАИНЫ


Зігріті дружбою серця

Согласно Указу № 302/93 от 12 августа 1993 года второе воскресенье сентября — 
День работников нефтяной, газовой, нефтеперерабатывающей промышленности и нефтепродуктообеспечения Украины. В этой отрасли занято около 1% всего работоспособного населения страны. 

Известно, что разработки в области нефти ведутся на Украине еще с XVIII века и к началу XX столетия общая масса нефти только в Прикарпатье достигала 2 миллионов тонн.

Главное газовое месторождение, откуда и пошло данное направление, находится близ местечка Дашавское. Там же, в 1924 году, был построен первый газопровод ведущий из Дашавского в Стрый.

Наибольшее развитие нефтяная и газовая промышленность страны получили после открытия месторождений в районах Днепровско-Донецкой впадины и в районах Прикарпатья и Причерноморско-Крымской области.

Сразу после войны Украинская ССР, входящая в состав Советского Союза, начинает поставлять нефть в Польшу. На сегодняшний день трубопроводная система страны имеет общую протяженность более 37 000 км.

Несмотря на имеющиеся запасы нефти и газа, Украине не хватает собственных природных ресурсов. Она обеспечивает себя нефтью лишь на 15%, а газом не более, чем на 25%.

Всего газофикация Украины распространилась на 480 городов, почти тысячу поселков и около 26 тысяч небольших сел. Газом снабжается более ста тысяч промышленных потребителей, а также почти 15 миллионов квартир и домов.

Вироби з солоного тіста.

5 вересня 2014 року в територіальному центрі соціального обслуговування(надання соціальних послуг) Машівського району при соціально-побутової адаптації відкрився 4 навчальний в «Університеті третього віку».

Цього ж дня відбулося перше заняття на факультеті декоративно-прикладного мистецтва на тему «Вироби з солоного тіста. Рецепти солоного тіста».


Переваги солоного тіста

Ви можете перерахувати все, що можна зробити з тіста? Ви думаєте, що це тільки буханці, плюшки пиріжки з капустою? з тіста (не зовсім, правда, простого) ще можна виліпити вироби, нічим не відрізняються керамічних.
Солоне тісто — чудовий матеріал для інтер'єрних виробів. Чудовий у всіх відносинах.



Я можу навіть перерахувати переваги: бездоганна екологічність компонентів матеріалу; пластичність податливість в роботі, не потрібно так довго розминати, як полімерну глину; ідеально для роботи з дітьми — малюки постійно тягнуть все до рота. велика різниця,
проковтнути абсолютно ненавмисно шматок пластиліну, або просто сирого тіста; інгредієнти завжди рукою, коштують в десятки разів менше, полімерна глина; твердне-засихає протягом години, як звичайна випічка, у звичайній духовці; забарвлюється час замісу, або вже готовий виріб, так само як вироби з глини. два види «рукотворної» глини для ліпки — «холодний фарфор» (більш детально дивіться в статті Холодний фарфор майстер клас) «солоне тісто». Це зовсім різна сировина для ліплення. Так з порцеляни можна виліпити предмети, майже прозорі. Точні наприклад.

Солоне тісто популярним доступним матеріалом для дитячої творчості та виготовлення власноручних виробів. Так, як з пластиліну, солоного тіста можна зробити виліпки будь-якого рівня складності, що гарантує їхню доступність для дітей різного віку. Рецепт приготування солоного тіста дуже простий, для нього знайдуться в кожного.
Рецепт солоного тіста. Як зробити солоне тісто
Вам будуть потрібні:
- Борошно – 2 склянки
- Сіль – 1 склянка
- Вода – 250 гр.

Борошно потрібне пшеничне, найзвичайніше, без розпушувачів, барвників та інших добавок. Сіль – “Екстра”. Вода – звичайна холодна.
Як зробити солоне тісто? Перемішайте борошно та сіль, додайте воду, замісіть тісто. Ступінь готовності солоного тіста можна визначити тільки руками. Якщо тісто кришиться, додайте води. Якщо ж воно навпаки занадто добре тягнеться липне до рук, то це свідчить про надмір води. Для того, щоб врівноважити консистенцію, просто підсипте небагато борошна. Замішене тісто сформуйте в кульку, зробіть в пальцем кілька заглиблень. Якщо тісто добре тримається, не пливе, значить воно готове. У процесі замішування бажано додати олію. Тепер тісто не буде липнути до рук, швидко пересихати покриватися скоринкою час роботи. Однак не треба передавати куті меду! Якщо налити забагато то тісто буде забруднюватися остаточне сушіння може затягнутися дуже надовго. Для нашого рецепту вистачить кілька столових ложок.
Ось тісто й готове, тепер можна переходити безпосередньо до виліплювання.
Новорічні вироби солоного тіста. Ялинкові іграшки солоного тіста
У статті ми овімо вам про те, як робити новорічні вироби та ялинкові іграшки солоного тіста. Ми спробували підібрати прості у виготовленні та водночас красиві на вигляд новорічні вироби солоного тіста.

Солоне тісто. Вироби солоного тіста

Для виготовлення ялинкових прикрас солоного тіста вам знадобляться формочки для випікання печива. З допомогою навіть малюк зможе вирізати фігурки на розкоченому листку тіста.
Утворені фігурки солоного тіста можна залишити як але набагато краще спробувати прикрасити Наприклад, ось так.
Ліплення з солоного тіста мабуть, самим першим безпечним видом творчості для самих маленьких дітей. Але й дорослі часом не можуть залишитися осторонь цього веселого захоплюючого заняття, яке корінням сягає в стародавні часи, коли майстри та використовували солоне тісто для виробництва самих різних виробів.
варіанти рецептів солоного тіста також прийшли до нас з давнини, однак, технологія виготовлення виробів завжди одна. Тісто слід гарненько вимішати прибрати в холодильник на пару-трійку годин. Добре охолоджене тісто розкочують на спеціальній дошці, яку попередньо збризкують водою. З пласта тіста вирізують деталі вироби збирають з них виріб, який запікається в духовці або підсушується до повного затвердіння. Далі саморобку декорують, тобто розфарбовують фарбами, глазурують т.д. Для того, щоб зробити солоне тісто, не потрібно мати якісь спеціальні навички або вміння. У справі важливо відчуття гармонії помірність в декоративних елементах. Далі ми коротко опишемо деякі рецепти солоного тіста для ліплення.

Рецепти солоного тіста для ліплення
Рецепт солоного тіста для ліплення № 1
Склянка солі змішується з 2 склянками пшеничного борошна. До них додається 125 мл води вимішується туге міцне тісто.

Рецепт солоного тіста для ліплення № 2
100 гр житнього та 100 гр пшеничного борошна змішується з 400 гр кухонної солі. Отримана суміш розбавляється 250 мл ледь теплої води, туди ж додається 2 столові ложки клею для шпалер. Тісто виходить дуже еластичним добре тримає форму.
Рецепт солоного тіста для ліплення № 3
200 гр солі 400 гр борошна потрібно змішати залити 200 мл води кімнатної температури. Додати туди 2 столові ложки рослинної Вимісити еластичне тісто.
При тіста варто використовувати тільки ретельно просіяне борошно, дрібну сіль теплу воду. Це дозволить отримати туге тісто правильної консистенції без грудок. Для того, щоб тісто вийшло ще більш слухняним, його можна обернути в целофан сховати на пару годин в холодильник.

Де можна купити солоне тісто для ліплення
Тісто для ліплення можна купити в магазині для дитячої творчості. Таке тісто відрізняється гірким смаком. Це робиться спеціально, щоб дитина, спробувавши одного разу тісто на смак, не намагався повторити цей досвід. Навряд чи в магазині продається тісто більш якісне, те, що Ви приготуєте вдома. Тому в магазинах для рукоділля варто купувати тільки клей, дощечки, пензлі, фарби, лаки, ножики інструменти для ліплення.

Україна…
Золота, чарівна сторона!

Україна у просторі часі: до Дня Незалежності України

Земля рясно уквітчана, зеленню закосичена. Скільки ніжних, ласкавих поетичних слів придумали люди,щоб висловити гарячу любов до краю, де народились живуть Майбутнього не буває без знання минулого… Тож напередодні великого свята українського народу, Дня незалежності, давайте пригадаємо окремі факти з нашої держави…

Походження українського народу

Історична наука остаточно ще не з'ясувала багато питань щодо походженн українського народу. Адже щоб людському колективу сформуватися у таку історичну спільність, як народ, минають століття, протягом яких відшліфовується його самобутність. Насамперед потрібне тривале співіснування на разом освоєній території.
Найбільший інтерес для вивчення походження української становить ст. н. — період, безпосередньо пов'язаний з східного слов'янства, багатовіковий розвиток якого спричинився до формування українського народу. На рубежі ери, як вважають дослідники, завершився період формування праслов'янських племен. VI ст. н. римські історики Старший, Таціт, Птоломей згадують слов'ян іменем «венедів». З цього часу починається власне слов'янської хоча витоки губляться в культурах доби бронзи та ранньозалізного часу (http://www.about-ukraine.com/index.php?text=53). Згідно з сучасною концепцією, запропонованою українськими вченими-славістами, процес формування слов'янського етносу до III—II ст. до н. відбувався, головним чином, у Повісленні, охоплюючи також Волинь, територію яких населяли племена.
Більшість з цих племен (уличі тиверці, дреговичі, радимичі, сіверяни, древляни та ін.) стали основою, на якій на рубежі VIII—IX ст. у Середньому Подніпров'ї склалося державне утворення «Руська земля».

Київська Русь

Київська Русь була з найбільших наймогутніших держав середньовічної Європи. Займаючи величезну територію Чорного моря до Льодовитого океану, Карпат до Волги, Русь відігравала роль з'єднувальної ланки західноєвропейським та східним світом. Давньоруський період в України був часом розквіту та єдності, усвідомлення свого місця та значення у світовій Численні міста стали осередками високорозвиненої матеріальної та духовної культур, зокрема літератури, монументальної архітектури, живопису. Підтримуючи й різноманітні зв'язки з країнами Західної Європи, Закавказзя та Середньої Київська Русь не залишалася сторонь загальносвітового процесу розвитку. Прямим спадкоємцем культурних надбань Київської Русі став український народ, початок формування якого сягає періоду існування міцних слов'янських союзів племен. Грушевський вважав, що кожен народ свою історію. Українці ведуть свій початок антського союзу племен; у добу Київської Русі стають українською народністю. «Київська держава, право, культура була утвором одної народності — українсько-руської, Володимиро-Московська — другої, великоруської», — дійшов висновку академік Грушевський. У процесі становлення української етнічна територія дещо міняла своє окреслення. Звісно, що у історичні епохи загальна площа кордони зазнавали змін у напрямку відчуження цілих масивів етнічного ядра.

Походження слова «Україна»


  Вперше слово «Україна» було зафіксоване у Київському літописі 1187 р., а згодом стало похідним для назви цілого народу — українського. Літописець навів цей термін з приводу смерті переяславського князя Володимира Глібовича, за яким плакали переяславці «за ним же Україна багато потужила».  Нині чимало наукових версій етимології цього слова. Найвірогідніше наукове твердження полягає у морфологічній слова «країна» у значенні «держава». Тоді легко прочитується літописна згадка та історичні тексти, де записано «оукраина», тобто «у країні», «у державі». Адже на час літописного запису Київська Русь була державою (країною).
З часом поняття «українець» та «Україна охопили усю українську територію був прийняті мешканцями як самоназва. Французький офіцер Шевальє зробив щодо цього такий запис: «Країна, де мешкають козаки, зветься Україною». Богдан Хмельницький у своїх відозвах неодноразово вживав назву «Україна». Проте загальнонародного визнання етнонім «українець» набув лише у XIX ст., що пояснюється надзвичайно складною історичною долею нашого народу. XVI—XVII ст. в України позначені як період численних національно-визвольних повстань, глибинних масштабних нуртувань культури, освіти, малярства, літератури, тощо.
Суспільно-політичні XVII ст. в Україні, зокрема військово-визвольні змагання просвітницько-культурні рухи, пробудили український народ до національно-державного життя. Майже 500 років потрібно було для того, щоб не тільки відновити свої сили після страхітливої монголо-татарської навали, але й набути нові національно-культурні цінності, а також осягнути почуття єдності. Визвольна війна українського народу 1648—1654 pp. проводом Богдана Хмельницького стала віхою в нашій На всій етнічній території України населення спричинилося до національного життя, сколихнулась етносвідомість, відбулося етнічне самоутвердження. Окреслились також межі етнічної території. Усі, хто себе визнавав причетним з роду до землі, узяв участь в українсько-польській або заявив про підтримку. Відчувши свою силу згуртованість, український народ надалі невпинно прямуватиме до держави. це незважаючи на катастрофічні наслідки «визвольної війни», у результаті якої український народ на довгі століття опинився у колоніальній залежності Польщі (Закарпаття уже було окуповане Угорщиною, а Буковиною володіла Оттоманська імперія).
Новий перерозподіл етнічних земель України окупаційними державами — Пруссією, Австро-Угорщиною, який стався з поділом Польщі у XVIII ст., не зміг зденаціоналізувати нашу перспективу.

Незалежність України


Державницькі прагнення були реалізовані лише 24 серпня 1991 р. Україна була проголошена суверенною державою. Це найсуттєвіший компонент, якого довгі століття бракувало українській для повнокровного вільного життя.

Дата 24 серпня пов'язана з прийняттям цього дня в 1991 р. Верховною Радою тоді ще Української РСР Акта проголошення незалежності України.

Виходячи смертельної небезпеки, яка нависла над Україною у зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 р., продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами, здійснюючи Декларацію про Державний суверенітет України, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної Української держави — України.
Територія України неподільною недоторканною. На території України мають чинність винятково Конституція закони України. Цей акт набирає чинності з моменту його схвалення.
Цікаво, що вперше День незалежності України був відзначений у 1991 р., але не 24 серпня, а 16 липня. у тому, що коли 16 липня 1990 р. Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про Державний суверенітет України, одночасно була ухвалена постанова про відзначення в цей день свята, яке дістало назву День проголошення незалежності України. Свято Дня незалежності України було призначене на 24 серпня постановою Верховної Ради України 20 лютого 1992 р.

Державна символіка України

Державний прапор України – стяг двох рівновеликих горизонтальних смуг синього жовтого кольорів. Державний прапор шляхом добору певних кольорів символізує певні національно-політичного та історичного характеру. Відповідно до Закону України 28 січня 1992 р. «Про Державний Прапор» Верховна Рада визначила співвідношення ширини прапора до його довжини як 2:3.
Закон передбачає підняття прапора на будинках органів державної влади й управління, органів місцевого самоврядування, дипломатичних представництв України за кордоном, час офіційних зустрічей на найвищому на відкритті спортивних змагань. Державний прапор синьо-жовтого кольору на морських судах та літаках міжнародних рейсів України.
Синьо-жовті кольори вперше згадуються близько 1410 р. на корогвах Галицько-Волинського князівства. На них ще на синьому полі був зображений золотий лев. Жовто-блакитний прапор мали й запорізькі козаки, використовували його в мирний час, на бойового стяга малинового кольору. Сині жовті кольори містилися в гербах українських земель, міст старшинських родів.
З XVIII ст. кольори присутні на полкових прапорах Київського, Лубенського, Полтавського, Чернігівського, Ізюмського козацьких полків. Вони ж використовувалися при зображенні багатьох гербів українських гетьманів та козацької старшини (гетьманів Дорошенка, Брюховецького, Розумовського, кошового отамана Калнишевського, полковників Нечаїв, Богунів). 

Традиція поєднання жовтого блакитного кольорів поширюється на герби тогочасних міст України: Києва, Лубен, Миргорода, Прилук, Чернігова, Ніжина тощо. Але найбільшого поширення кольори набувають на західноукраїнських землях.
Прапори, на яких домінувало поєднанн жовто-блакитних фарб, було піднято над міськими ратушами в містах Самборі, Станіславові, Коломиї, Стрию, Сяноку. Блакитні жупани й жовті свити носили учасники гайдамацького руху у XVIII ст. 1848 р. у Львові на ратуші вперше було піднято жовто-блакитний прапор у вигляді двох горизонтальних смуг, тобто приблизно як тепер. Ця ідея, започаткована Головною Руською Радою, була підхоплена спортивно-просвітницькими організаціями, почали діяти на Галичині наприкінці XIX ст. (у першу чергу «Соколами»).

Після «Соколів» та «Січей» у 1911 р. починається широке використання жовто-блакитного прапора на різних масових заходах, зокрема час відзначення 50-річчя дня смерті Т. Г. Шевченка (1911 p.), 100-річчя дня його народження (1914 р.) тощо. З 1914 р. стрільці такими ж прапорами воювали на полях Першої світової війни. Жовто-блакитні прапори масово з'являються на маніфестаціях українців після перемоги Лютневої революції 1917 p., ними формувалися й перші українські національні військові з 'єднання. У березні 1918 р. Центральна Рада затвердила державний герб державний прапор УНР. За гетьмана П. Скоропадського жовто-блакитний прапор був замінений на блакитно-жовтий. Блакитно-жовті прапори затвердили уряди 

Західноукраїнської Народної Республіки 13 листопада 1918 р. у Львові Підкарпатської Русі як складової частини Чехо-Словаччини. Перший сейм Карпатської України 15 березня 1939 р. в м. Хусті ухвалив блакитно-жовтий державний прапор. Згідно з Конституцією України Великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням Малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького. Головним елементом Великого Державного Герба України знак княжої Держави Володимира Великого.
Перша літописна згадка про тризуб як князівський знак Київської Русі датована X ст.
Вона збереглася в болгарському рукописі «Хроніка Манасії» (XIV ст.), де зображені воїни — дружинники князя Святослава, у руках яких прапори увінчані тризубцем. Тризуб зображувався на монетах великого князя Володимира Святославовича, а згодом Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха. Спочатку цей знак не був офіційним гербом, а виступав лише у ролі родового знака князів. Проте з часом передається у спадок як символ влади та знак єднання східних слов'ян, тобто стає власне гербом.
Зараз понад 40 версій, пояснюють походження та інтерпретують суть тризуба. дотеперішні пояснення тризуба можна зібрати в 6 головних груп, що об'єднують однорідні гіпотези:

1) символ державної влади (верхня частина скіпетра або корони);

2) церковна християнська емблема (Трійця, голуб святого Духа);

3) військова емблема(франціска (спис з подвійною сокирою), якір, лук стрілою, шолом, сокира, спис з тризубчастими вістрями);
4) геральдично-нумізматична фігура (норманський крук чи сокіл, генуезько-литовський портал);
5) монограма (сплетіння кількох початкових літер у вигляді вензеля для позначення слова або вислову; схематичне зображення слова "воля", символ влади над трьома (небесним, земним, підземним) світами, літери «Ш», яка означала цифру "3", символ поєднання минулого, сучасного та майбутнього);
6) геометричний орнамент (стилізована квітка (трисвічник), колос).

Після розпаду Київської Русі тризуб утратив значення державного символу, зберігаючись на гербах провінційних міст, українських магнатів, дворян та козацької старшини. Інший елемент Великого Державного Герба — козак з мушкетом шаблею як герб Війська Запорізького відомий з XVI ст., а з XVIII ст. такий герб стає символічним зображенням Гетьманщини.
У 1918 р. після проголошення незалежності УНР золотий тризуб на синьому був затверджений Державним Гербом України. залишався також гербом за гетьмана П. Скоропадського й УНР часів Директорії.
Державним Гімном України національний гімн на музику Михайла Вербицького словами, затвердженими законом (над мелодією працювали й українські композитори, зокрема Кирило Стеценко). Музика до гімну народилася в 1864 p., коли Львівський український центр показав спектакль письменника К. Гейнча «Запорожці».
Тут уперше було виконано пісню «Ще не вмерло Запорожжя», яку захватом зустріла публіка. Це була музика М. Вербицького — мелодія майбутнього Гімну України. Ця мелодія «Ще не вмерла Україна» затверджена Верховною Радою України 15 січня 1992 р.

6 березня 2003 р. Верховна Рада України затвердила текст Державного Гімну України у другій редакції історичного тексту П. Чубинського, перші рядки якого такі:
Ще не вмерла Україна, слава, воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля!
Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці.
Запануєм ми, браття, у своїй сторонці!
Душу, тіло ми положим за нашу свободу
покажем, що ми, браття, козацького роду.

Як вберегтись від літньої спеки


З настанням спеки, підвищеної сухості або вологості повітря організм людини починає працювати з великим навантаженням, адаптуючись до нових умов. Від теплових ударів особливо  потерпають діти і люди старшого віку. У дітей недостатньо розвинуті потові залози, а у літніх людей причиною теплового удару стають гіпертонія та ішемічна хвороба серця. 

До групи ризику належать також люди будь-якого віку із серцево-судинними захворюваннями.  Особливу увагу в таку спеку, як тепер, слід приділяти вагітним жінкам, організм яких вже працює “за двох”.


Якими  мають бути правила особистої гігієни та стилю життя в літній період:

1. Сонячні ванни треба приймати з поміркованістю, в години, коли сонячне випромінювання найменш активне, отже не  виходити на вулицю з 12 до 16 години, коли сонце найбільш активне, але якщо вийти все ж треба – неодмінно вдягайте щось на голову.
Необхідно використовувати сонцезахисні креми з високим ступенем захисту. Таким чином можна уникнути появи неприємних плям на тілі.

2. Літо створює додаткові можливості для фізичних вправ. Дуже корисно, особливо для вагітних жінок , дітей та літніх людей плавання. При плаванні не можна робити різких рухів, у воді легше рухатися і, крім того, відбувається зниження температура тіла, що дуже корисно у спекотні дні.

3. При жарі слід  підтримувати хороший рівень гідратації організму. Необхідно випивати близько 2 – 2,5 літрів рідини на день. Завдяки цьому зменшується вираження симптомів, які часто супроводжують вагітних чи людей із серцево-  судинною патологією – такі як запори, тяжкість і набряклість стоп.
Це можуть бути трав’яні чаї, зелений чай, вода з лимоном , морс чи соки. Краще не чекати, коли до вас прийде спрага, а починати пити заздалегідь. З собою прихопіть в спеку завжди пляшку з водою. До переліку заборонених влітку напоїв потрапили гранатовий і темний виноградний соки, які  впливають на щільність крові. Набагато корисніше пити охолоджені соки з кислуватим смаком. Світлий виноградний, апельсиновий, грейпфрутовий підійдуть в літню пору ідеально.

Населення жарких країн  має звичку пити гарячий чай у будь-який час року, а особливо в літню пору. Ми традиційно вживаємо цей напій взимку, причому саме щоб зігрітися. А ось в Азії переконані, що чай дає зворотний ефект. У спеку кров гусне, і її треба "розбавляти", а чай - ідеальне і найдоступніший для цього засіб.

А ось  про улюблене  багатьма людьми холодне пиво вчені  рекомендують забути до осені . Цей напій збільшує щільність крові, змушує наше серце битися частіше, підвищує артеріальний тиск. Все це може спровокувати навіть гіпертонічний криз. До того ж пиво, як і будь-який спиртний напій, має властивість затримувати рідину в організмі і робить жару для людини нестерпною.

4. Харчовий раціон повинен бути легкий для засвоєння. У ньому мають бути присутні фрукти, овочі, риба, м’ясо, яйця, борошняні та молочні продукти. У спекотні дні добре приймати холодні легкі страви, такі як салати, зелені борщі, окрошка.

5. Потрібно одягатись зручно, в легкий широкий і світлий одяг з бавовни або льону, який дозволяє шкірі дихати, виділяти випаровування та добре абсорбує сонячну радіацію. Кращим варіантом взуття мають бути відкриті сандалі на низьких підборах.

6. Необхідно підтримувати в квартирі чи офісі  прохолоду. Якщо немає можливості встановити кондиціонер, рекомендується відкривати вікна в перші ранкові години і провітрювати приміщення, а потім закривати їх до вечора.
Щоб легше перенести спеку необхідно  приймати прохолодний душ і прохолодні або холодні ванночки для ніг.

Звикати до більш холодної води потрібно поступово, без різких змін температури. Проте, якщо ви все-таки хочете прийняти крижаний душ, то спочатку обполосніть внутрішню сторону лівої ноги, потім всю ногу, потім внутрішню сторону правої ноги і всю ногу. Те ж саме виконайте з руками. Небажано направляти струмені холодної води відразу в ділянку серця.
Хорошим в цей час буде відпочинок за містом біля водойми або в лісі.

7. Хорошим ефектом володіє легкий масаж ніг (за погодженням з лікуючим лікарем) для поліпшення кровообігу в них. Вагітні жінки та люди, які страждають варикозною хворобою  не повинні довго перебувати в положенні стоячи, не схрещувати ноги сидячи, періодично розвантажувати ноги в піднятому стані, щоб поліпшити венозний відтік та попередити виникнення варикозного розширення вен.

Не рекомендуються також в такі спекотні дні  тривалі поїздки на транспорті (більше 4 годин), щоб не спровокувати глибокий тромбоз вен. Якщо уникнути цього неможливо, то в поїздці потрібно робити вправи для ніг: руху в стопах, пальцях ніг, колінах кожні півгодини по 5 -10 хвилин. Якщо поїздка здійснюється в машині, то кожні дві години необхідно зупинятися і здійснювати невелику прогулянку.

8. В післяобідній час корисно небагато відпочити або подрімати в затемненому прохолодному приміщенні.

9.Кашель, закладений ніс і запалена слизова оболонка носа не завжди є ознаками простуди. Тепле повітря призводить до висихання слизової оболонки, що послаблює захист від хвороботворних мікробів. М'який аерозоль для носа запобіжить її висиханню. Він також допоможе людям, в яких підвищена чутливість або алергія на квітковий пилок.
У прагненні врятуватись від спеки не слід забувати про небезпеку, яку вона несе – а це може бути сонячний удар.  Спочатку постраждалий  відчуває втому, головний біль, болі в спині та ногах. Виникає запаморочення, слабкість, іноді блювота. Пізніше з'являється шум у вухах. Якщо такому хворому не надати допомогу, в нього швидко розвиватиметься важкий стан, обумовлений ураженням центральної нервової системи. У хворого починається задуха, пульс стає частим та слабким. Людина непритомніє, спостерігаються судоми, марення, галюцинації, температура тіла піднімається до 40 градусів та вище.

Перша допомога при  сонячних ударах полягає в тому, щоб перенести постраждалого в прохолодне місце, звільнити від стискаючого одягу і укласти, незначно піднявши голову. Необхідно охолодити голову та ділянку тіла навколо серця за допомогою компресів з холодною водою. Але охолоджувати тіло необхідно повільно. Також дати потерпілому випити прохолодної води. Для того, щоб нормалізувати дихання, можна використовувати нашатирний спирт. Якщо ж потерпілий  у  важкому стані, необхідно доправити його до лікарні.

Пам’ятайте! Літо чудова швидкоплинна пора!
Бережіть себе у цю прекрасну літню пору року!








Україна надзвичайна: цікаві факти про Україну

 Найбільша країна, що знаходиться в Європі. Країна, що займає 0,41% світової території суші, в якій мешкає 0,85% населення планети та яка приносить 0,20% світового валового національного продукту. Країна, на території якої зосереджена чверть всіх запасів чорнозему на Землі. Країна, яка входить до трійки найбільших постачальників ячменю, є одним з найпотужніших виробників зерна та разом із Францією, Німеччиною та США є одним з найбільших виробників цукрового буряка. Наша країна входить до сімки найпотужніших у світі виробників рослинної олії, свинини, цукру та картоплі. Сотні видатних українців були та залишаються творцями світової історії. Художники та науковці, політики та композитори, актори та письменники – всі вони дають нам можливість за кордоном чи в себе вдома з гордістю сказати: «Я – українець!».
Перші в світі

1. Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробили літак із найбільшою у світі вантажопідйомністю — Ан-225 «Мрія». Спочатку він проектувався для транспортування космічних кораблів. Наразі «Мрія» виконує комерційні вантажні перевезення.

2. Автор першої в світі Конституції – український політичний і громадський діяч Пилип Орлик. 5 квітня 1710 р. його обрали гетьманом Запорізького війська. У цей же день Пилип Орлик оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі — тільки в 1791 р.

3. Перший рамковий вулик винайдено в Україні у 1814 р. Петром Прокоповичем. Україна в останні роки впевнено зберігає місце в трійці світових лідерів з виробництва меду. Випереджаючи країни Європи за обсягами виробництва меду в кілька разів, Україна є одночасно першою в світі з виробництва меду на душу населення (1,5 кг).

4. В Україні найбільші в світі запаси марганцевої руди – 2,3 млрд т, або близько 11% від усього світового запасу.

5. Найбільші чоловічі монастирі йменуються Лаврами. Статус Лаври мають лише шість монастирів у світі. Три з них знаходяться в Україні. Це Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра в Києві, що отримала цей статус ще у 1598 р., Свято-Успенська Лавра в м. Почаїв і Святогірська Свято-Успенська Лавра на Донеччині.

6. Найстарішим навчальним закладом Східної Європи вважається Києво-Могилянська академія (1615 р.).

7. Перша гасова лампа винайдена у м. Львові працівниками аптеки «Під золотою зіркою» Ігнатієм Лукасевичем та Яном Зехом у 1853 р. Того ж року у львівському шпиталі була проведена перша хірургічна операція при освітленні гасовою лампою. Згодом гасова лампа була представлена на міжнародній виставці в Мюнхені, винахід був відзначений там спеціальною грамотою.

8. Пам’ятники відомому українському поетові Тарасу Шевченку встановлені в 1200 місцях по всьому світові.

9. Станція метро «Арсенальна» у Києві — найглибша у світі. Вона проходить під землею на глибині 105 м. Станцію біля будівлі парламенту побудували в 1960 р., однією з перших. За деякими даними, у тунелях біля «Арсенальної» є таємні схованки для політичної верхівки.

10. Український духовий інструмент трембіта — найдовший духовий музичний інструмент у світі.

11. Найдовший тролейбусний маршрут в світі складає 86 км, а проходить він у Криму між Сімферополем та Ялтою.

12. Найкоротша головна вулиця серед усіх столиць світу, але в той же час одна з найширших і найгарніших – Хрещатик у Києві. Її довжина всього 1225 м.

13. Найдавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайдені в Україні: у с. Межиріччя Рівненської області. Їм близько 14,5-
15 тис. років. Мапу вибито на кістці мамонта.

14. Український «Південмаш» (м. Дніпропетровськ) виробляє найбільш екологічні ракетоносії у світі. За їх допомогою у космос відправляють комерційні вантажі у рамках міжнародного проекту «Морський старт».
Унікальні факти в Україні

15. Першим вищим навчальним закладом в Україні була Острозька колегія, що була заснована у м. Острог князем Костянтином Острозьким у 1576 р. Тоді це були єдині вищі навчальні заклади у східнослов’янському світі.

16. Найдовша печера України носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі. Це гіпсова печера на глибині 20 м протяжністю 216 км. Найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю взагалі, вона поступається лише Мамонтовій печері в США.

17. В Україні, в містечку Рахові, в оточенні мальовничих Карпат знаходиться географічний центр Європи.

18. Найстарішим деревом в Україні вважається 1300-річний дуб в урочищі Юзефін Рівненської області.

19. Українці зробили найбільший у світі келих для шампанського об’ємом в 56,25 л. Як пити шампанське з такого келиха, поки незрозуміло, але це ще один офіційний світовий рекорд Гіннесса від українців.

20. Третій найвідвідуваніший у світі Макдональдс знаходиться в Києві біля залізничного вокзалу. Цей заклад незмінно потрапляє до п’ятірки найбільш жвавих Макдональдсів світу.

21. Територією України пролягав один з найбільших історичних транспортних шляхів — «шлях із варяг у греки» — система річкових шляхів і волоків між ними завдовжки 3 тис. км, що пов’язувала північні землі Давньої Русі з південними руськими землями та Балтійське море з Чорним. Протягом усієї давньої історії Україна-Русь виступала мостом між світами Східної Європи і Давнім Сходом, Європою античною, візантійською і латинською.

22. Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою. Населення України належить до найбільш освічених, а кількість людей з вищою освітою на душу населення — вища за середньоєвропейський рівень.
Цікаві історії / особистості

23. Пабло Пікассо був у захопленні від робіт української художниці Катерини Білокур (1900-1961). Коли в 1954 р. він побачив її роботи на виставці, то сказав, що вони геніальні і порівняв Катерину Білокур з відомою всьому світові художницею Серафін Луіс.

24. Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень — це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtub різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів.

25. Під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 рр. командир одного з загонів бурів, українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 р. Юрій працював в уряді Української Народної Республіки. В 1943 р. Юрій Будяк помер в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали Вінстон Черчилль.

26. На момент проголошення незалежності в Україні налічувалося 19,4 млн свиней. Сьогодні їх удвічі менше — 8,3 млн. Не дивлячись на репутацію салоїда, середньостатистичний українець з’їдає всього 18 кг свинини на рік. Це втричі менше, ніж звичайний німець.

27. В Україні поблизу Нікополя, на косі біля р. Лапінки, на одному з рукавів Дніпра можна побачити, а точніше почути явище, що рідко зустрічається у світі, — співучі піски. «Спів» цих, мабуть, найдивніших пісків чути після дощу, коли верхній шар злипається і утворює крихку кірку. Крокуючи нею, можна почути звуки, подібні до свисту повітря, випущеного з автомобільної камери.

28. В містечку Бердичів (Житомирська область) в костелі Святої Варвари 14 березня 1850 р. місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. У цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, який крім написання музики також керував роботами з реставрації тамтешнього органу.

29. ОЛЕШКІВСЬКА ПУСТЕЛЯ. Одна з найбільших пустель Європи знаходиться саме в Україні.
 Олешківські піски складаються із безмежних барханів (тутешні мешканці називають їх «кучугурами») висотою близько 5 м з негустою рослинністю. Знаходяться ці піски у Цюрупінському районі (стара назва Цюрупінська – Олешки), за 30 км на схід від м. Херсон. Дніпровські піски існували здавна, але Олешківська пустеля у нинішньому своєму вигляді з’явилася порівняно нещодавно: через випасання величезних отар овець у ХІХ ст., які знищили траву, звільнилися піски, а вітрова ерозія дала їм можливість розширюватися.
Олешківські піски за температурним режимом та кількістю опадів можна швидше віднести до напівпустель. Влітку пісок нагрівається до 70 градусів. Трапляються тут піщані бурі.
В пустелі на глибині 300-400 м існує прісне підземне озеро з дуже смачною водою. Проте науковці дослідили, що масштабно добувати звідси воду не можна, оскільки рівень води знизиться, і ліси, які насаджені довкола пустелі, не зможуть стримувати піски. До найближчого населеного пункту – близько 7 км.
Раніше в Олешківських пісках знаходився військовий полігон, на якому відпрацьовували бомбування льотчики з країн Варшавського договору. У зв’язку з цим було обмежено наукове дослідження регіону. І зараз у пісках знаходиться значна кількість снарядів, що не розірвалися.

30. МУЗИКА ДУШІ. Українські народні пісні спонукали багатьох композиторів до написання світових музичних шедеврів
В основі композиції Summertime — арії, яку написав Джордж Гершвін у 1935 р. для опери «Поргі та Бесс», однієї з найвідоміших пісень у світі — лежить українська колискова «Ой, ходить сон коло вікон». Цю композицію Гершвін почув у Нью-Йорку у виконанні Українського Національного Хору під керівництвом Олександра Кошица. Почув — і написав одне з найгеніальніших і найвідоміших джазових творінь. З моменту написання композиції її виконали безліч виконавців, але найвідомішим лишається Summertime у виконанні Луї Армстронга, Елли Фіцджеральд, а також Чарлі Паркера.

31. ТРОЯНДА У ВОЛОСІ. Волосина просвердлена по довжині та відполірована зверху і всередині до прозорості. У середину волосини вставлено виготовлену гілочку троянди, товщина якої 0,05 мм.
Українець Микола Сядристий хоч і не шульга, але підкував блоху та зробив ще величезну кількість неймовірних витворів мистецтва. Творчість цього майстра затвердила у світі появу нового поняття – «мікромініатюра», якого раніше не було ні в енциклопедіях, ні у словниках. Мистецтво Миколи Сядристого обійшло всі континенти, залишаючи незабутнє враження серед глядачів різних країн світу. Найбільш повно його твори представлені в Московському політехнічному музеї, у постійній експозиції мікромініатюр в Києво-Печерському заповіднику і в Музеї мікромініатюр в Князівстві Андорра.

32. ЧУДО СВІТУ. У Чорному морі виявили єдину в світі підводну річку
Британські вчені знайшли на дні Чорного моря єдину в світовому океані підводну річку. Це відкриття зробили вчені з університету англійського м. Лідс, які проводили тут наукові дослідження. З’ясувалося, що довжина річки становить 37 морських миль, ширина – більше півмилі, а швидкість течії води – 4 милі на годину (близько 7,5 км/г). Було також відзначено, що річка переносить колосальні обсяги води – 22 тис. кубічних метрів на секунду. Якщо б ця річка перебувала на суші, то, посідала б шосте місце в світі за цим показником. Водний потік утворений проникненням через протоку Босфор більш солоної води Мармурового моря в менш солоне середовище Чорного моря. Таким чином, вода в річці відрізняється високою концентрацією солі.

33. НАЙКРУТІШИЙ УКРАЇНЕЦЬ. Українського пауерліфтера Дмитра Халаджі внесено до Книги рекордів Гіннесса, як автора більш ніж двох десятків рекордів.

                  Цікаві факти про Україну

За багато тисячоліть до нашої ери саме на території сучасної України існувала цивілізація, а точніше Трипільська культура, що вважається однією з найдавніших землеробських культур. Здобутками і визначними рисами її, окрім екстенсивного землеробства, що на той час (близько 5000 років до нашої ери) було технологічним проривом, була ще і надзвичайно розвинута майстерність виробництва кераміки, а протоміста трипільців подекуди сягали розмірів у 250 квадратних кілометрів (на третину більші за площею заселення поселення, ніж площа сучасного Вашингтона). 

Трипільська культура залишила по собі вплив не тільки в східноєвропейському регіоні, а навіть опосередковано вплинувши на вази крито-мікенську і егейську культури, а це значить – і на Древню Грецію. І тому, у місті Ржищів, у 40 км від музею трипільської культури, споруджено пам’ятник не події, діячеві, а культурі, що стала джерелом впливу для всього світу. Пам’ятник у формі бінокля (подібні форми характерні для кераміки трипільців), у який наступники дивляться крізь минуле у майбутнє, згадуючи найвизначніші сторінки своєї історії. 

Як свого часу трипільска культура (або навіть протоцивілізація) була найрозвиненішим і найпрогресивнішим осередком свого регіону, так, більш ніж дві тисячі років потому місто Київ, столиця нинішньої України, а тоді Київської Русі, в епоху розквіту європейського середньовіччя було за розмірами і кількістю населення найбільшим містом Європи. Для порівняння, на початок ХIII століття у місті Лондон проживало 30 000 осіб, а у місті Київ – 50 000. Найбільше європейське місто найбільшої в Європі країни того часу. І це аж ніяк не єдиний випадок історичної величі тогочасних українських земель і навіть не окремо взятої Київської Русі, оскільки менше, ніж двісті років до того французький король Генріх Перший у пошуках зовнішньої підтримки, шукаючи союзу для протистояння Німецькій імперії просив доньку Ярослава Мудрого Анну Ярославівну собі в дружини. Але Генріх отримав не тільки дружину, підтримку, а й серйозний вплив від людини, яка на відміну від найвищих васалів, французьких баронів його величності вміла писати і мала настільки широкий кругозір, що Папа Римський Микола ІІ і його наступник Григорій VІІ писали до неї листи, сповнені поваги і пієтету. Навіть існувала легенда про те, що Анна Ярославна привезла з собою з Києва кириличне Євангеліє, що стало реліквією французьких королів і аж до кінця 18-го століття вони присягали на вірність саме на Євангелії доньки Ярослава Мудрого. 

Як би там не було, Анна Ярославна залишиться в історії назавжди, як пращурка близько тридцяти королів з династії Капетингів, які правили Францією понад триста років. Ярослав Мудрий мав ще двох дочок, одна з яких була дружиною короля Норвегії Геральда Сміливого, а інша – короля Угорщини Андрія. Цікавий факт про Україну: першою відомою в світі українською жінкою була княгиня Ольга, жінка князя Ігоря, яка прийшла до влади після його смерті. 

Дивне і виключне явище в ті часи: з 944 по 969 жінка керує величезною державою, що є свідченням її таланту і залізної волі. Вона була мудрим політиком і досвідченим керівником держави, вміло керуючи своїми землями, встановлюючи нові закони і засновуючи нові міста. Серед відомих всьому світу діячів, які мали українські корені – письменники Микола Гоголь, Антон Чехов, Федір Достоєвський, поет Володимир Маяковський, композитор Петро Чайковський і художник Ілля Рєпін. Деякі історики вважають автором першої у світі конституції сучасного типу відомого громадського і політичного діяча України Пилипа Орлика. У 1710 році він був обраний гетьманом війська запорізьких козаків. І саме з цього приводу ним була створена «Конституція прав і свобод війська Запорізького». Конституція була написана автором у вигнанні і тому в Україні реальної чинності так і не набула. Але українські історики вважають її текст оригінальною пам’яткою законодавчих текстів, що вперше в історії Європі передбачають можливість створення демократичної парламентської республіки. 

Відомі на весь світ українські спортсмени, що стали легендами великого спорту, є стрибун із жердиною Сергій Бубка, який встановив 35 рекордів світу. Футболісти Олег Блохін і Ігор Бєланов були нагороджені «золотим м’ячем» як найкращі футболісти Європи свого часу. Світ спорту пам’ятає молоду українську фігуристку Оксану Баюл, яка на зимовій Олімпіаді в 1994 році зробила неможливе, завоювавши в 16 років свою першу золоту медаль. Відома в усьому світі і українська школа художньої гімнастики. У свій час її зірками якої були Ірина Дерюгіна, яка сьогодні є засновником своєї власної школи, а також Лариса Латиніна, володар 18 олімпійських медалей, яка увійшла в історію за найбільші досягнення в історії олімпіад. 

До скарбнички українських завоювань свої досягнення додали гімнастика Ганна Безсонова, тенісист Андрій Медведєв, легкоатлетка Жанна Пінтусевич, плавчиха Яна Клочкова. Любителі великого боксу всього світу регулярно вболівають за українських братів-боксерів Кличків, Володимира і Віталія. Прізвище футболіста Андрія Шевченка відомо в усьому світі, він є кумиром багатьох маленьких футбольних фанатів.

Україна – це історична і культурна скарбниця, що створювалася протягом тисячоліть жителями нашої країни. В Україні розміщено більше 125 тисяч історичних, археологічних пам’яток, прикладів мистецтва, безліч музеїв, що зберігають понад 10 мільйонів експонатів, 14 тисяч пам’яток архітектури, понад 1000 об’єктів паркового мистецтва, 46 історичних культурних заповідників. Деякі об’єкти мають світове значення. Так, до переліку світового культурного надбання ЮНЕСКО внесені Софія Київська, Печерська Лавра, центр міста Львова (тобто, близько 200 пам’яток архітектури). Сьогодні вивчається питання про поповнення до цього переліку іншими національними українськими скарбницями.

Чверть запасів чорнозему на планеті знаходиться на території України.
А от ще цікаві факти про Україну… Найбільші чоловічі монастирі йменуються Лаврами. Статус Лаври мають лише шість монастирів в світі. І не повірите: три з них знаходяться в Україні. Це Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра в Києві,  що отримала цей статус ще у 1598 р.,   Свято-Успенська Лавра 
в м. Почаєво і Святогірська Свято-Успенська Лавра на Донеччині.

Найстарішим навчальним закладом Східної Європи вважається Києво-Могилянська академія (1615 рік). 

Однак першим вищим навчальним закладом в Україні була Острозька колегія, що була заснована у м. Острог князем Костянтином Острозьким у 1576 р. Тоді це були єдині вищі навчальні заклади у східнослов’янському світі. До речі, українське містечко Рахів, розташоване серед Карпат, офіційно вважається географічним центром Європи. А сама Україна є найбільшою європейською державою, вся територія якої географічно знаходиться в Європі.