
В УНІВЕРСИТЕТІ ТРЕТЬОГО ВІКУ ВІДЗНАЧИЛИ СВЯТО ПЕРЕМОГИ
У святково вбраній залі зібралося близько двадцяти осіб: «студенти» університету, директор районного територіального центру Надія Ігнатенко, голова районної організації ветеранів Григорій Пукась та завідуюча відділом соціальної адаптації терцен-тру Софія Кулак. Щоб якомога більше поринути в атмосферу спогадів про війну, в залі лунали пісні — фронтові і сучасні. А також організатори свята разом із вихованцями університету створили дошку пам’яті з фотографіями рідних та близьких, які брали участь у війні.
Славний День Перемоги напередодні відзначили в територіальному центрі, а саме в університеті третього віку. Вихованці закладу зібралися, щоб вшанувати пам’ять полеглих у Другій світовій війні та згадати своїх рідних і близьких, які брали в ній участь
Найпершим привітав присутніх із наступаючим святом Перемоги Григорій Пукась. Він трішки заглибився в історію, згадуючи минуле і аналізуючи теперішнє. Григорій Іванович попросив присутніх пенсіонерів, особливо тих, які ще пам’ятають події сорокових років минулого століття, донести свої знання, думки і враження і до молодого покоління. Головним чином для того, щоб у молоді формувалися правильні погляди на події майже семидесятиліт-ньої давності. Закінчуючи свій виступ, голова ветеранської організації побажав впевненості, бадьорості, міцного здоров’я і всього найкращого всім присутнім.
Нажмите, что бы перейти на просмотр видео.Директор терцентру Надія Ігнатенко приєдналася до слів Григорія Івановича. Також вона навела деякі цікаві факти і цифри, що стосуються району. Зокрема, гості свята дізналися про те, що на сьогоднішній день на території нашого району залишилося 25 інвалідів війни та 11 учасників бойових дій. Тож можна сказати, що у районі проживають всього 36 безпосередніх учасників війни. Також на Машівщині проживає близько семисот представників трудового фронту — людей, яким на момент війни було всього по 13-14 років, але вони вже трудилися в колгоспах. І після звільнення України від загарбників допомагали будувати і відновлювати економіку країни. Крім того, найбільш численною категорією людей, причетних до тих жахливих подій, наразі є діти війни. Також Надія Володимирівна закликала всіх залишатися спокійними, врівноваженими і найголовніше толерантними по відношенню до подій, що відбуваються зараз в Україні.
Потім ведуча звернула увагу присутніх на стенд під назвою «Ніщо так не доносить час, як старі фотографії». Після чого слухачі університету розповіли про долі своїх родичів, зображених на старих пожовклих фотографіях. Розповіді і матеріали для стендів підготували Галина Гудзь, Лідія Савчук, Алла Приступа та Ганна Картава.
Підсумувала свято завідуюча відділенням соціальної адаптації Софія Кулак. Вона приєдналась до всіх вищесказаних побажань і запросила гостей на чаювання із солодощами.
Юлія КРИКЛЯ.Фото автора.
День Победы в Машевке, 2013 год.
Дополнительно, можно посмотреть следующие страницы:
ПРИКАЗ Народного комиссара обороны Союза ССР
№ 227 от 28 июля 1942 г.
Помни войну! Что планировали Гитлер, Гимлер, Розенберг...
Фильм - планы Гитлера
Плани Гітлера щодо України