Спогади
Білая Олексія Антоновича,
колишнього голови колгоспу.

6 квітня 1981 року я приїхав у рідне село Ряське, перед тим працював головою колгоспу в Шишацькому районі. Іван Сергійович Ірза, тодішній голова колгоспу ім..Леніна запропонував мені посаду заступника по кормо виробництву де я пропрацював до вересня 1981 року, а у вересні був обраний головою профкомітету колгоспу ім.. Леніна. В червні 1982 року були вобори до місцевих рад мене обрали головою виконкому Ряськівської сільської ради. Після того як у 1981 було пущено в експлуатацію адмінбудинок, депутати у 1982році підняли питання про благоустрій центру села , закупили металеві парканчики, були встановлені біля БК, школи ,лікарні, торгового центру, адмін. будинку . До листопада 1988 року працював головою виконкому Сільської ради,за цей час було проведено озеленення села, завезено висаджено ялинки, туї, горобину, обладнану кімнату урочистих подій де й до сьогодні рящанські молодята беруть шлюб, а перед тим реєстрували у сільському клубі. Згадую,що перша пара, яка реєструвала шлюб у щастя Їжак Леонід Іванович Паталаха Тетяна Іванівна. На кожне свято силами учасників художньої самодіяльності проводились концерти,а на кожний Новий було організовано поздоровлення з Дідом Морозом Снігуронькою , колядниками в усіх установах організаціях, а також в колективні господарства. Якщо була хороша снігова погода то на санях кіньми. Проводили свято Проводи зими на стадіоні. В 1985 році в наше село було завезено усім бажаючим шифер. Щоб перекрити дахи соломою,посилали автомашини в Росію по шифер. Колгосп будував будинки для працівників господарства бажаючі будуватись отримували будматеріали через планову та колгосп, виділявся цемент,шифер.

А з листопада 1988 року на зборах трудового колективу я був обраний одноголосно головою колгоспу ім..Леніна, так як попередній голова колгоспу Довгополий Юрій Кирилович був обраний другим секретарем Машівського райкому Компартії України. Щоб прогодувати худобу пустили в кормоцех, на якому виготовляли з малясу брагу трактором з діжкою розвозили по фермах . що поливати солому. В 1989р перед жнивами побудували крите зерносховище, в яке можна було вивантажувати зерно машинами будь-якої грузопід’ємності, в яке заклали 300 тон ячменю. В 1989 році був виконаний план продажу зерна державі за що було виділено автомобіль УАЗ-469, було закуплено форму для футбольної команди «Оріль» команда тримала першість

Своїми силами колгосп будував дороги. Так була побудована дорога млина до бази відпочинку, яку в 1986 році будував Карлівський мехзавод.

В селі не полишали мрію мати газове опалення будинків, але щоб провести з місця врізки в Грабівщині,а це 6 кілометрів потрібні труби. Дізнавшись, що у Москві Метробуд продає труби за готівку, правління вирішило придбати поїхав по труби Баран В.Т. який на той час був в колгоспі експедитором в 1990 році привіз В цьому ж році Полтававодбуд вирили траншеї роторним копачем ми почали шукати підрядчика, нам порекомендували Агрогазбуд ПП Боксера

В 1991 році проведено реконструкцію дороги до МТФ-2, МТФ-3,також почали проводити водогін по селі. На горі та в центрі було зварено 5 водонапірних башт, використані бочки з сокоцеху та труби великого діаметру башти варили своїми силами. В 1992 році в бувшій тракторної бригади обладнали коптильно-ковбасний цех. В 1993 році отримали першу продукцію копчену птицю, ягнят, сало, окости також проведено пробу виробництва ковбас. Старе приміщення школи перебудували колгоспну їдальню., де готували обіди сніданки.

В цьому ж році на території СТФ-2 було обладнано шлакоблочний цех, який виготовляв шлакоблок для потреб господарства та населення , завідувачем цеху був Баран В.В.

Проведено капітальний ремонт лазні. Обладнано сауну. Був відкритий колгоспний магазин в приміщенні автобусної зупинки , продавцем була Кладій Н.В. Будували багато , капітально відремонтували млин та олійницю, побудували приміщення майстерні ремонту техніки з кран-балкою та різними станками. В 1994 року в приміщенні старого дитсадка було обладнано пекарню, яка випікала хліб для колгоспної , школи та .Харчування учнів Ряськівської школи та хворих було повністю на плечах колгоспу.В 1990 році були запроваджені стипендії учням відмінникам хорошистам.

Було переобладнано установку для охолодження молока.

Головою колгоспу я працював до 1994 року, саме до жовтня 1994 року селяни отримували постійну зарплату хоча по інших господарствах вже більше року не отримували. В той час по направленню колгоспу в інститутах та технікумах навчалось 8 осіб.

Колгосп закінчував своє існування, але на плечі лягла нелегка ноша допомогти організувати газифікувати село, донести тепло в кожну домівку.

Зараз наше село майже повністю газифіковане за виключенням кількох вулиць.

Надіюся , що зараз настав час відродження села, адже в ньому жити нашим нащадкам....

Далее...

ТАНГО

В «Університеті третього віку» в Машівському територіальному центрі при соціально-побутової адаптації продовжуються заняття на факультетах. Цього тижня слухачі університету були ознайомленні з темою щодо походження та особливостей такого цікавого танцю як танго.   Аргентинське танго полонить танцюристів вже більше сотню років.

Танцюристи глядачі люблять танго за красу, пристрасність, драматизм цього танцю. Мистецтво соціального танго ґрунтується на володінні навиками імпровізованого руху, на повазі до партнера та інших танцюристів. Сутність аргентинського танго — це життя, особливо життя пари: чоловіка жінки.

Точне місце походження танго ( як танцю як самого слова ) втрачається у міфах легендах. Але загальноприйнята теорія. У середині століття в Аргентину завезли африканських рабів, почали змінювати місцеву культуру. Слово «танго» може бути чисто африканським у значенні «замкнутий простір», а може бути португальським (або латиноамериканським — походить слова «tanguere» означає «торкатися»), підібраним рабами на корабельних бортах. Так чи інакше, слово «танго» в період заселення Аргентини рабами з Африки стало означати місце, де чорношкірі раби негри збиралися для танців.

В - початку ХХ століття Аргентина переживала масивний приплив мігрантів. Так, в 1869 році чисельність населення Буенос-Айреса становила 180 тисяч чоловік, а в 1914 році — півтора мільйона. В Аргентині стали жити всі: африканці, іспанці, британці, поляки, росіяни, самі аргентинці ... У результаті відбулося злиття культур, кожна національність запозичила танці в Традиційні польки, вальси мазурки змішалися з популярною кубинської хабанерою африканськими ритмами кандомбе.

Більшість іммігрантів були чоловіками, сподівалися розбагатіти в новій перспективній Як правило, чоловіки були та відчайдушні хотіли заробити, щоб повернутися до Європи або перевезти свої в Аргентину. Еволюція танго відображає глибоке почуття втрати, тугу за покинутими рідними та домом.

Найімовірніше, танго з'явилося на афро-аргентинських танцювальних зборах, відвідували «компадрітос» — молоді уродженці Аргентини. Вони любили надягати на голови капелюхи з м'якого фетру, вільно пов'язувати на хустки, носили и на високих підборах тримали за поясом ножі. Компадрітос принесли собою танго в Corrales Viejos, район бойні Буенос-Айреса ознайомили з ним містечка для нижчих класів, де практикувалися танці: бари, танцювальні зали та публічні будинки. Саме тут африканські ритми зустрілися з аргентинською музикою мілонга (швидка полька) зародилися степи нового танцю.

Хоча еліта аргентинського суспільства ставилася до життя нетрів з презирством, сини розбагатілих іммігрантів були не проти там побавитися. з часом про танго дізналися всі. До початку ХХ століття танго (як танець, так популярна музика) міцно утвердилось в Буенос-Айресі через кілька років поширилося по провінціях країни навіть перетнуло Ла-Плата потрапило в Монтевідео, столицю Уругваю, де стало такою ж частиною культури, як в столиці Аргентини. Подорож танго по світу почалася в першій третині ХХ століття, коли сини з багатих аргентинських сімей проклали шлях до Парижа подарували танго суспільству, жадібному до новаторських ідей терпимого до сумнівної природи танцю зв'язками з молодими, багатими молодиками з Аргентини. До 1913 року танго танцювали в Парижі, Лондоні Нью-Йорку. Проводилися танго-чаювання та екскурсії танго на поїздах. Існували навіть кольори танго — наприклад, помаранчевий. Аргентинська еліта, яка соромилася цього танцю,тепер прийняла його пишається як національним надбанням.

У 20-х 30-х роках ХХ століття танго продовжувало поширюватися по всьому світу. Танець з'явився в кіно. Співаки танго роз'їжджали з концертами. До 30-х років почалося «Золоте Століття аргентинського танго». Аргентина стала з десяти найбагатших країн світу. Танго перетворилося на фундамент та першооснову культури. Золотий цього танцю тривав аж до п'ятдесятих років.

Але розквіт танго був обумовлений економічними причинами. У 50-ті роки уряд почав проводити політику репресій. Це, зрозуміло, відбилося в текстах пісень, поступово репресії перекинулися на культуру. Танець музика пішли в підпілля: по всій закривалися танцювальні зали, заборонялися великі публічні збори, але танго вижило в маленьких, маловідомих містечках звичайно, в серцях людей.

Однак у підпілля супроводжувався вторгненням рок-н-ролу, через нього танго перебувало в занепаді аж до середини 80-х років, коли в Парижі з'явилося сценічне шоу «Танго Аргентино». знову Париж став місцем, звідки танго вдруге поширилося по світу. Шоу викликало вибух захопленості цим стилем в Америці та Сьогодні танго одним з найпопулярніших танців у світі.

МІТИНГ-реквієм 9 травня


Вечерний отдых - полезная игрушка

Квадрокоптер DJI Phantom первый RTF (готовый к полету) комплект на рынке который позволяет сразу отправиться в полет. Не нужно ничего паять, собирать и настраивать, все уже сделано на заводе. Откройте коробку, вставьте батарейки в пульт, установите и включите камеру GoPro и в полет!

В коробке находится все, что Вам необходимо: собранный и настроенный коптер в оригинальном инновационном дизайне, пульт управления, аккумулятор и зарядка. Подготовка к запуску сводится к простому монтажу шасси, установке винтов, подключении ходового аккумулятора к коптеру и установке батареек в пульт. Все необходимые настройки уже произведены на заводе, и поэтому можно сразу выйти на улицу и отправить Ваш белоснежный коптером в полет.

Управляет полетом самый массовый, самый стабильный и популярный бюджетный полетный контроллер DJI NAZA M с модулем GPS и компаса. А это прежде всего: стабильный полет и адекватная реакция на Ваши команды, послушность и устойчивость. После подключения аккумулятора, квадрокоптер запомнит точку взлета и при любых помехах вернется домой самостоятельно! Модуль GPS гарантирует стабильное удержание на месте даже в достаточно сильный ветер. Встроенный барометр позволит удерживать DJI Phantom на заданной высоте, что очень упрощает управление квадрокоптером. Особый режим управления "Хоум лок" позволит управлять квадрокоптером даже человеку, впервые взявшему в руки пульт управления. Большой и яркий светодиодный индикатор полетных режимов будет извещать Вас о состоянии квадрокоптера. Встроенная разноцветная подсветка DJI Phantom делает его легкоразличимым в небе даже в солнечный день. Крепление для камеры позволит установить камеру GoPro и сделать впечатляющее видео Вас и Вашей семьи на отдыхе, заснять с высоты птичьего полета Вашу дачу или автомобиль.

Особенности конструкции DJI Phantom:

- Цельно пластиковый корпус 350 класса
- Полетный контроллер NAza M с датчиком GPS
- Курсовые светодиоды (зеленый, красный) на корпусе
- Контрольный светодиод режима полета, датчика GPS 
- 6-ти канальный пульт управления 2,4Пря ISM
- Крепление для камеры GoPro HERO

Технические параметры:

- Время полета 10 ~ 15 минут
- Рабочая температура -10С ~ +50C
- Максимальная вертикальная скорость 6 м/с
- Максимальная горизонтальная скорость 10 м/с
- Гарантированная дальность управления 300 метров
- 3-х цветная индикация режимов работы контроллера Naza и GPS
- Режим автоматической посадки при падении напряжения на аккумуляторе или потери связи с пультом

Полетные режимы:

- Manual (ручное управление без удержания)
- ATTI (режим автоматической стабилизации)
- GPS ATTI (режим автоматической стабилизации с удержанием)
- Home Lock (активен в режиме GPS ATTI при дальности более 10 м)
- Course Lock (активен в режиме GPS ATTI при дальности более 10 м)
- Go Home and Landing (при потери сигнала или выключении передатчика)

Точность позиционирования GPS:

- по горизонтали +/- 2,5 метра
- по вертикали +/- 0,8 метра

Видео





Ко Дню Победы

Завтра праздник -День Победы Советского народа над Фашисткой Германией в Великой Отечественной Войне. Вчера, в Машевском Центре адаптации, прошли занятия посвящённые этой дате.Все выступавшие говорили о тяжелом положении в нашей стране, и о недостаточной возможности, достойно отметить этот великий праздник. Который месяц идет противостояние, с кострами - пожарами, и человеческими жертвами.

В УНІВЕРСИТЕТІ ТРЕТЬОГО ВІКУ ВІДЗНАЧИЛИ СВЯТО ПЕРЕМОГИ

У святково вбраній залі зібралося близько двадцяти осіб: «студенти» університету, директор районного територіального центру Надія Ігнатенко, голова районної організації ветеранів Григорій Пукась та завідуюча відділом соціальної адаптації терцен-тру Софія Кулак. Щоб якомога більше поринути в атмосферу спогадів про війну, в залі лунали пісні — фронтові і сучасні. А також організатори свята разом із вихованцями університету створили дошку пам’яті з фотографіями рідних та близьких, які брали участь у війні.

Славний День Перемоги напередодні відзначили в територіальному центрі, а саме в університеті третього віку. Вихованці закладу зібралися, щоб вшанувати пам’ять полеглих у Другій світовій війні та згадати своїх рідних і близьких, які брали в ній участь

Найпершим привітав присутніх із наступаючим святом Перемоги Григорій Пукась. Він трішки заглибився в історію, згадуючи минуле і аналізуючи теперішнє. Григорій Іванович попросив присутніх пенсіонерів, особливо тих, які ще пам’ятають події сорокових років минулого століття, донести свої знання, думки і враження і до молодого покоління. Головним чином для того, щоб у молоді формувалися правильні погляди на події майже семидесятиліт-ньої давності. Закінчуючи свій виступ, голова ветеранської організації побажав впевненості, бадьорості, міцного здоров’я і всього найкращого всім присутнім.

Нажмите, что бы перейти на просмотр видео.

Директор терцентру Надія Ігнатенко приєдналася до слів Григорія Івановича. Також вона навела деякі цікаві факти і цифри, що стосуються району. Зокрема, гості свята дізналися про те, що на сьогоднішній день на території нашого району залишилося 25 інвалідів війни та 11 учасників бойових дій. Тож можна сказати, що у районі проживають всього 36 безпосередніх учасників війни. Також на Машівщині проживає близько семисот представників трудового фронту — людей, яким на момент війни було всього по 13-14 років, але вони вже трудилися в колгоспах. І після звільнення України від загарбників допомагали будувати і відновлювати економіку країни. Крім того, найбільш численною категорією людей, причетних до тих жахливих подій, наразі є діти війни. Також Надія Володимирівна закликала всіх залишатися спокійними, врівноваженими і найголовніше толерантними по відношенню до подій, що відбуваються зараз в Україні.

Потім ведуча звернула увагу присутніх на стенд під назвою «Ніщо так не доносить час, як старі фотографії». Після чого слухачі університету розповіли про долі своїх родичів, зображених на старих пожовклих фотографіях. Розповіді і матеріали для стендів підготували Галина Гудзь, Лідія Савчук, Алла Приступа та Ганна Картава.

Підсумувала свято завідуюча відділенням соціальної адаптації Софія Кулак. Вона приєдналась до всіх вищесказаних побажань і запросила гостей на чаювання із солодощами.

Юлія КРИКЛЯ.Фото автора.










День Победы в Машевке, 2013 год.












Дополнительно, можно посмотреть следующие страницы:

ПРИКАЗ Народного комиссара обороны Союза ССР
№ 227 от 28 июля 1942 г.












Помни войну! Что планировали Гитлер, Гимлер, Розенберг...





Фильм - планы Гитлера






Плани Гітлера щодо України







День Радио

Первый в мире приёмник электрических колебаний был создан 7 мая (25 апреля) 1895 г. На 151-м (201-м) заседании Физического отделения Русского физико-химического общества А. С. Попов сделал доклад "Об отношении металлических порошков к электрическим колебаниям".


Лет 30 назад, устройство и работу этого приемника мог рассказать любой 8-ми классник. И даже, при желании,  смастерить его в домашних условиях. И если бы он попал в прошлое, - то и там бы смог применить это устройство с пользой для себя и других. ( Марк Твен «Янки при дворе короля Артура» ) Для нынешних, европейски образованных, школьников это уже не по силам. Да и зачем оно надо? Гораздо веселее летать на метёлках Гарри Потера, и давить экранчик смартфона.   Без малейшего понятия об их устройстве.


О ЧЕМ ПИСАЛОСЬ В ЖУРНАЛЕ «РАДИОЛЮБИТЕЛЬ» № 5 (МАЙ) 1928 Г.


«Средневолновый приемник (разработал сотрудник журнала Л. Кубаркин) — это только официальное название приемника. В редакции его называют приемником на «дикие» волны. Что же такое «дикие» волны? В радиовещательном диапазоне существует довольно большой участок волн, примерно от 190 до 270 м, с которым наши любители почти совсем незнакомы. А между тем на этих «средних» волнах работает часть общего количества радиовещательных станций. Схема приемника (рис. 2) по-существу не представляет каких-либо особенностей, являясь нормальной регенеративной схемой. Переменный конденсатор С соединен последовательно с катушкой и. Такое соединение, часто именуемое схемой «на короткие волны», позволяет принимать волны более короткие, нежели собственная длина волны антенны, и обеспечивает повышенную избирательность приемника».

«Весенний праздник революции был на этот раз удачным и в отношении радиопередач. Уже не «шум с Красной площади» во время парада и демонстрации передавались по радио: живые и яркие пояснения, которые давались специальным пояснителем, немало содействовали перенесению картины парада и демонстрации далеко за пределы того места, где они происходили. Начинание прекрасное».

«Недавно трест «Электросвязь» разослал торгующим и общественным организациям и редакциям радиожурналов для отзыва образцы нового дешевого детекторного приемника П-6. Параллельно с выпуском этого приемника (намеченным осенью текущего года) будет выпущен удешевленный телефон. Заводская стоимость приемника с детектором 2 руб. 90 коп., телефона — примерно 3 руб. Такой комплект в розницу можно будет продавать по цене 7 руб. 50 коп.— 8 руб. при выпуске 100—150 тыс. штук. Хорошей особенностью приемника является смонтированный на нем детектор, заключенный в стеклянный футляр, который защищает кристалл от пыли».

«В отношении коротких волн НКПиТ... идет навстречу любителям, всячески поощряет и поддерживает развитие коротковолнового движения, выдает разрешения на передатчики легче, чем в какой-либо другой стране и т. д. Однако в этой области имеется и большой пробел: отсутствие надлежащего порядка в коротковолновом эфире... В середине февраля с. г. для упорядочения этого дела при ЦСКВ ОДР была создана комиссия, куда вошел и представитель НКПиТ. Эта комиссия разделила любителей по их подготовленности на три категории. В первую категорию вошло 10 особо квалифицированных любителей, которым были представлены льготы как в отношении часов работы и мощности, так и в выборе любой длины волны. Во вторую категорию вошли любители с некоторым стажем — им предоставлялась фиксированная волна на 40-метровом диапазоне. В третью группу вошли новички, которым предложено давать волны выше 50 м, чтобы не загружать плохой работой популярный 40-метровый диапазон и чтобы попутно наладить изучение мало исследованного 50-метрового диапазона. Это решение еще не проведено в жизнь. Возможно, оно задерживается потому, что по последним данным, полученным в НКПиТ, в ближайшее время намечается предоставление любителям не фиксированных волн, а диапазонов».

«Количество радиотелефонных станций, работающих на коротких волнах, в последнее время увеличилось. Это должно привлечь внимание к радиотелефону радиолюбителей, не знающих азбуку Морзе и не имеющих ввиду заниматься ее изучением. На этих волнах радиолюбитель может услышать передачи из отдаленнейших уголков земного шара.

Что это действительно возможно, доказывает опыт Т. Гаухмана (РК-1, Ярославль). [Гаухман впоследствии стал известным радиоспециалистом, в частности, он принимал участие в создании радиоаппаратуры для первой дрейфующей станции «Северный полюс»].Он впервые принял радиотелефон с о. Ява, находящегося на самой отдаленной от нас точки земного шара. Заслуга Т. Гаухмана заключается и в том, что он является первым из наших любителей, принявших радиотелефон на такой короткой волне, как 17 м».

«Дом радио открывает ОДР в Москве. Здесь будут находиться постоянные курсы для радиолюбителей, консультация по вопросам рабочего радиолюбительства, постоянная любительская радиовыставка, лаборатория и большой зал для докладов».

«Изобретатель радиомузыкального инструмента «Терменвокс» Л. С. Термен с большим успехом демонстрирует свои аппараты в Нью-Йорке. Выступления Термена американская печать называет сенсационным».

«Достигла ли радиопромышленность насыщения? Для удовлетворения всего населения земного шара радиоприемниками их потребуется в двадцать раз больше, чем имеется в настоящее время (18 млн. штук). Это количество приемников обслуживает 90 млн. человек, т. е. приблизительно 9% населения земного шара. Если весь земной шар будет в сфере действия радиовещательных станций, потребуется еще 350 млн. приемников. Таким образом, радиопромышленность обеспечена работой на десятилетия».



День памяти святого Георгия Победоносца

Георгий Победоносец — один из самых известных святых в христианском мире. Он стал необыкновенно любим в народе ещё со времён раннего христианства. Его считают покровителем земледельцев, пастухов и воинов.

Святого Георгия считают своим небесным покровителем Милан и Москва, Генуя и Стамбул и все русские города, названия которых начинаются на «Юрьев»; а также страны: Великобритания и Греция, Каталония и Арагон, Литва и Португалия, Германия и Грузия. Грузины обращаются к святому с просьбами об удаче на охоте, об исцелении, о приплоде скота, о защите от зла, о рождении детей. Православные в Болгарии, Сербии и Македонии молят его о ниспослании дождя. В Европе святому Георгию молились об избавлении от заразных болезней и от ядовитых змей. Святого Георгия исламские народы Африки почитают под именем Джирджис и народы Ближнего Востока — под именем аль-Хидр.

В день памяти святого Георгия Победоносца в первый раз после холодной зимы выгоняли скот на пастбище. День великомученика Георгия в народе называют «Юрьев день».
Почитать подробнее и посмотреть картинки, можно далее...